Inwestor kupił ogromne grunty w Miechowicach. Miasto zarobi miliony

Udało się znaleźć nabywców na bardzo duże tereny położone w Miechowicach. Dzięki pomyślnemu rozstrzygnięciu przetargu miasto zarobi miliony złotych.

Teren elektrownia i racjonalizatorow

Bytom od lat szukał inwestorów dla ponad 23-hektarowego terenu przy Drodze Krajowej nr 88, po przeciwnej stronie centrum handlowego Atrium Plejada. W 2015 roku przygotowano nawet koncepcję jego zagospodarowania, na co pozyskano 335,7 tys, zł z funduszy unijnych, jednak mimo to kolejne przetargi na jego sprzedaż kończyły się fiaskiem. Dopiero do postępowania zorganizowanego pod koniec zeszłego roku zgłosiła się firma z Warszawy, która wylicytowała nieruchomość w Miechowicach za 7 575 000 złotych.

W marcu obie strony podpisały akt notarialny. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego inwestor będzie mógł terenie przy ul. Elektrownia i Racjonalizatorów wybudować m.in. obiekty usługowo-produkcyjne, magazynowe, hurtownie, czy stacje paliw. Na ten moment nie podano jeszcze do publicznej wiadomości jakie plany wobec tego terenu ma jego nowy właściciel.

Jest to teren poprzemysłowy. Wcześniej znajdowała się tu hałda Zakładów Górniczo-Hutniczych Orzeł Biały, a także prowadzono eksploatację rud cynku i ołowiu, natomiast w południowo-zachodniej części znajdował się osadnik ogólnospławny. Z kolei zaletą tego obszaru jest dostęp do infrastruktury wodociągowej, sanitarnej, elektrycznej, gazowej i ciepłowniczej oraz bardzo dobre skomunikowanie dzięki bliskości Drogi Krajowej nr 88, która łączy się z autostradami A1 i A4.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Naprawa odwodnienia na rynku

Wykopki na Rynku. Ruszyła naprawa odwodnienia liniowego

Odrestaurowana dyrekcja ZGH Orzeł Biały i wizualizacja planowanych obiektów

Drugie życie dawnych ZGH Orzeł Biały

Nowy zakład Cora Lighting Factory w Bytomiu

Kolejny producent oświetlenia sprowadził się do Bytomia

Rynek w Bytomiu Odwodnienie

Kolejna naprawa bytomskiego Rynku. Ogłoszono przetarg

Byt agora plejada

Bożonarodzeniowe godziny otwarcia sklepów

Byt 2 urodziny psm 01

2 lata Pięknej Strony Miasta [ZDJĘCIA]

Byt galeria plejada bytom

Lokalni artyści mają swoje miejsce