Inwestor kupił ogromne grunty w Miechowicach. Miasto zarobi miliony

Udało się znaleźć nabywców na bardzo duże tereny położone w Miechowicach. Dzięki pomyślnemu rozstrzygnięciu przetargu miasto zarobi miliony złotych.

Teren elektrownia i racjonalizatorow

Bytom od lat szukał inwestorów dla ponad 23-hektarowego terenu przy Drodze Krajowej nr 88, po przeciwnej stronie centrum handlowego Atrium Plejada. W 2015 roku przygotowano nawet koncepcję jego zagospodarowania, na co pozyskano 335,7 tys, zł z funduszy unijnych, jednak mimo to kolejne przetargi na jego sprzedaż kończyły się fiaskiem. Dopiero do postępowania zorganizowanego pod koniec zeszłego roku zgłosiła się firma z Warszawy, która wylicytowała nieruchomość w Miechowicach za 7 575 000 złotych.

W marcu obie strony podpisały akt notarialny. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego inwestor będzie mógł terenie przy ul. Elektrownia i Racjonalizatorów wybudować m.in. obiekty usługowo-produkcyjne, magazynowe, hurtownie, czy stacje paliw. Na ten moment nie podano jeszcze do publicznej wiadomości jakie plany wobec tego terenu ma jego nowy właściciel.

Jest to teren poprzemysłowy. Wcześniej znajdowała się tu hałda Zakładów Górniczo-Hutniczych Orzeł Biały, a także prowadzono eksploatację rud cynku i ołowiu, natomiast w południowo-zachodniej części znajdował się osadnik ogólnospławny. Z kolei zaletą tego obszaru jest dostęp do infrastruktury wodociągowej, sanitarnej, elektrycznej, gazowej i ciepłowniczej oraz bardzo dobre skomunikowanie dzięki bliskości Drogi Krajowej nr 88, która łączy się z autostradami A1 i A4.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kościół Bytom Karb - remont

Parafia wygrała z górnikami. Chce mieć własną energię

Wysypisko kamienska

13000 paneli fotowoltaicznych na dawnym wysypisku w Bytomiu

Układanie murawy syntetycznej na nowym boisku Polonii Bytom

Mamy jesień, a na nowym boisku Polonii zapanowała... wiosna!

Oznaczenia tymczasowego peronu

Bytomski dworzec ma teraz 5 peronów

Tak zmieni się Rycerska 1

Dawna przychodnia zmieni się w aparthotel

PEC inwestycje 2022

Nowe inwestycje PEC. Budowa węzłów i sieci ciepłowniczych

Latarnie na rycerskiej

Lampy z Dworcowej oświetlą inne rejony Bytomia