Jak dojechać na cmentarze we Wszystkich Świętych? Dużo zmian w organizacji ruchu w Bytomiu

Przed i w dniu Wszystkich Świętych w okolicach kilku bytomskich cmentarzy wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Zmienią się także rozkłady jazdy autobusów. W tym roku dojazd do nekropolii dodatkowo utrudni trwający remont ul. Piekarskiej.

Wszystkich Świętych

Tegoroczny dzień Wszystkich Świętych (1 listopada) przypada we wtorek. W związku z tym wzmożonego ruchu w rejonie cmentarzy można się spodziewać już w weekend.

- Zmiany w organizacji ruchu na drogach znajdujących się przy głównych cmentarzach w Bytomiu wprowadzimy już w sobotę (29 października) - zapowiada Grzegorz Koszek z Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu. - W tym roku ze względu na przebudowę ulicy i torowiska w ul. Piekarskiej utrudniony będzie dojazd do cmentarza Mater Dolorosa i cmentarza komunalnego przy ul. Kwiatowej - podkreśla.

Poniżej zamieszczamy informacje na temat zmian w organizacji ruchu, którą przygotował Urząd Miejski w Bytomiu.

Cmentarz przy ul. 9 Maja w Suchej Górze

Wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na odcinku od skrzyżowania ul. 9 Maja z ul. Partyzantów do skrzyżowania z ul. Obrońców Westerplatte.

Cmentarz przy ul. Leopolda Staffa w Rozbarku

Wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na odcinku od skrzyżowania ul. ks. Józefa Szafranka z ul. Leopolda Staffa do ul. Alojzjanów. Ponadto na ul. Leopolda Staffa obowiązywał będzie zakaz parkowania.

Cmentarz przy ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Śródmieściu

Wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na odcinku od skrzyżowania ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego z al. Legionów do ul. Juliana Fałata

Cmentarz przy ul. Powstańców Śląskich w Śródmieściu

- Ze względu na trwające prace związane z przebudową ul. Piekarskiej nie będzie jak w poprzednich latach wyłączana z ruchu kołowego ul. Powstańców Śląskich. Ruch pojazdów zostanie utrzymany w ciągu ul. Powstańców Śląskich, jednak zamknięty zostanie dla ruchu kołowego wlot ul. Józefa Chełmońskiego do ul. Powstańców Śląskich, a na ul. Artura Grottgera wprowadzony zostanie ruch pojazdów jednokierunkowy na odcinku od ul. Stefana Czarnieckiego w kierunku ul. Piekarskiej z możliwością parkowania pojazdów - informuje Urząd Miejski w Bytomiu

Ponadto na ul. Orląt Lwowskich wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy od skrzyżowania z ul. Piekarską do ul. Stefana Czarnieckiego z możliwością parkowania pojazdów.

Cmentarz komunalny w rejonie ul. Piekarskiej/Kwiatowej w Śródmieściu

W tym przypadku również z powodu przebudowy ul. Piekarskiej nie będzie możliwy dojazd do cmentarza od strony skrzyżowania z ul. Powstańców Śląskich.

- Dojazd w rejon cmentarza będzie możliwy od strony ul. Adama Mickiewicza. Dla skomunikowania okolic cmentarza wprowadzony zostanie na osiedlu domów jednorodzinnych ruch jednokierunkowy na ul. Adama Mickiewicza na odcinku od ul. Kwiatowej w kierunku ul. Północnej i dalej ul. Słoneczną do ul. Kwiatowej i z powrotem do ul. Adama Mickiewicza. Ruch jednokierunkowy zostanie również wprowadzony na ul. Zielonej od ul. Północnej w kierunku ul. Kwiatowej - informuje Urząd Miejski w Bytomiu.

Na powyższych ulicach wprowadzone zostanie ograniczenie parkowania, aby udrożnić ruch i ułatwić przejazd busa, który będzie dojeżdżał do przystanku w rejonie skrzyżowania ul. Słonecznej z ul. Kwiatową.

- Aby umożliwić dotarcie do cmentarza komunalnego 1 listopada, zostanie wprowadzona komunikacja publiczna busem linii T38, który będzie poruszał się po wydłużonej trasie - m.in. będzie zatrzymywał się w rejonie skrzyżowania ul. Kwiatowej z ul. Słoneczną. Bus będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami - wskazuje magistrat.

- Ze względu na wprowadzone ograniczenia nie będzie możliwości dojazdu do strefy cmentarza (rejonu wejścia) od strony ul. Kwiatowej. Dojazd do ul. Adama Mickiewicza w kierunku cmentarza będzie możliwy zgodnie z istniejącą organizacją ruchu od strony ul. Kruszcowej, do której dojazd może się odbywać od ul. Gwareckiej lub ul. Stanisława Witczaka - czytamy w komunikacie Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Cmentarz przy ul. Piekarskiej w Śródmieściu

- W związku z trwającą przebudową układu drogowego i torowiska tramwajowego w ul. Piekarskiej, w rejonie cmentarza zostanie zachowany ruch jednokierunkowy od ul. Artura Grottgera w kierunku ul. Orląt Lwowskich i wprowadzony ruchu pojazdów jednokierunkowy - od skrzyżowania z ul. Orląt Lwowskich (ul. Orląt Lwowskich będzie jednokierunkowa od ul. Piekarskiej w kierunku do skrzyżowania z pl. Słowiańskim) do skrzyżowania z ul. Stefana Żeromskiego - al. Legionów, z uwzględnieniem wprowadzonej czasowej organizacji ruchu dla remontu ul. Piekarskiej (zamknięcie ul. Piekarskiej od al. Legionów do skrzyżowania ks. Franciszka Nawrota - Jana Smolenia) - informuje magistrat.

Na wysokości cmentarza będzie możliwe parkowanie samochodów po lewej stronie jezdni i na chodniku po prawej stronie - zgodnie z kierunkiem ruchu. Dodatkowy parking zostanie uruchomiony na terenie Państwowych Szkół Budownictwa (wjazd od ul. Powstańców Śląskich).

Zmiany w transporcie publicznym

We wtorek, 1 listopada, na wydłużonej trasie i z większą częstotliwością, co siedem minut, będzie kursowała linia zastępcza T38: Bytom Kościół św. Trójcy – Bytom Skwer Bartosika – Bytom Cmentarz Mater Dolorosa – Bytom Powstańców Śląskich – Bytom Chełmońskiego – Bytom Gwarecka – Bytom Słoneczna – Bytom Mickiewicza – Bytom Rudzkiego – Bytom Szpital Nr 1 – Bytom Chrobrego – Bytom Kościół św. Trójcy.

- W związku z tym przygotowane zostały dodatkowe przystanki zlokalizowane przy ul. Powstańców Śląskich, Gwareckiej oraz Kwiatowej na wysokości wejścia na cmentarz komunalny - informuje Urząd Miejski w Bytomiu.

Ponadto od 29 października do 2 listopada autobusy linia 169, a od 31 października do 2 listopada linie 135 i 176 nie będą obsługiwały przystanków Miechowice Plac Słoneczny i Miechowice Zjednoczenia. W zamian zatrzymają się na przystankach Miechowice Plac Zamkowy i Miechowice Plac Szpitalny.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon