Jak odświeżyć ubrania bez konieczności ich pełnego prania?

Wraz z nadejściem wiosny zmieniamy swoją garderobę. Pora pożegnać grube płaszcze, zimowe kurtki, czapki czy szaliki i zastąpić je lżejszymi okryciami. Wiosna i lato to także idealna pora na zwiewne sukienki czy spódnice. Niestety bardzo często zdarza się, że odzież, która kilka miesięcy spędziła w szafie bądź szufladzie komody, może nie prezentować się zbyt korzystnie i wymagać delikatnego odświeżenia, bez konieczności pełnego prania. W jaki sposób szybko odświeżyć swoje ulubione ubrania?

Odświeżanie Ubrań Zdjęcie Główne

Jak odświeżyć swoje ubrania?

Bardzo prawdopodobne, że każdy z nas choć raz znalazł się w podobnej sytuacji. Przygotowujesz się do wyjścia ze znajomymi lub ważnej uroczystości i na kilka godzin przed nią wyjmujesz z szafy ulubioną sukienkę, którą planowałaś założyć w tym dniu. Niestety okazuje się, że choć nie jest poplamiona, nie prezentuje się zbyt korzystnie. Widoczne na niej zagniecenia, a także nieświeży zapach sprawiają, że z pewnością nie będziesz czuć się w niej komfortowo. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji, jeśli nie mamy czasu na upranie i wysuszenie odzieży?

Nasze ubrania mogą wymagać odświeżenia z różnych powodów. Czasami może to być zbyt długi czas, jaki spędziły ściśnięte w szafie w oczekiwaniu na wiosnę i lato. Inną przyczyną może okazać się nieprzyjemny zapach potu, który nie zawsze da się usunąć w czasie jednego cyklu prania. Czasami zdarza się, że podczas wizyty w klubie lub barze nasze ubrania przesiąkną dymem papierosowym, który, jak wiemy, również nie jest najprostszy do usunięcia. 

Domowe sposoby na odświeżenie ubrań

W jaki sposób odświeżyć swoje ubrania bez konieczności użycia pralki i wykonania pełnego cyklu prania? Poniżej znajduje się kilka domowych sposobów, które mogą sprawdzić się, jeżeli zależy nam na szybkim odświeżeniu odzieży:

  • wystaw ubrania na balkon – jeżeli na zewnątrz panuje odpowiednia temperatura i warunki pogodowe, przewietrzenie ubrań na balkonie może skutecznie usunąć nieprzyjemne zapachy. Ta metoda jednak nie sprawdzi się, gdy na zewnątrz panuje wilgoć lub w powietrzu znajduje się duża ilość zanieczyszczeń;
  • umieść ubrania w zamrażarce – ta metoda pomoże nie tylko odświeżyć ubrania, ale dzięki ujemnej temperaturze pozbyć się drobnoustrojów i bakterii. Uwaga! Nie sprawdzi się w przypadku bardzo delikatnych tkanin, gdyż może je uszkodzić;
  • skorzystaj z odświeżacza do tkanin – spryskanie nim odzieży może pomóc w awaryjnych sytuacjach. Warto jednak zwrócić uwagę na skład produktu, gdyż może się okazać, że nie będzie on odpowiedni dla bardzo delikatnych i wymagających tkanin;
  • soda oczyszczona, sok z cytryny – to rozwiązania skuteczne w sytuacji, gdy mamy do czynienia z mocno przepoconymi ubraniami. Dzięki swoim właściwościom są w stanie pochłonąć wilgoć i usunąć nieprzyjemny zapach;
  • naturalne olejki eteryczne – tutaj szczególnie polecany jest olejek z drzewa herbacianego i sosnowy. Kilka kropli produktu połącz z wodą i rozpyl na ubranie za pomocą atomizera. Olejki eteryczne możesz umieścić także w szafie w postaci naturalnego odświeżacza.

Jak odświeżyć ubrania za pomocą pralko-suszarki?

Domowe sposoby na odświeżenie, zdezynfekowanie swojej odzieży bądź też pozbycie się z niej nieprzyjemnych zapachów mogą uratować nas w wyjątkowej sytuacji, jednakże w ich przypadku nigdy nie mamy 100% pewności, że okażą się skuteczne. Co więcej, większość z nich jest dość czasochłonna, przez co wypróbowanie ich nie zawsze będzie możliwe.

Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? Skutecznym i jednocześnie wygodnym rozwiązaniem może okazać się suszarko pralka od szwedzkiej firmy Electrolux. Modele wyposażone w nowoczesną funkcję SteamCare pozwolą Ci w krótkim czasie odświeżyć swoją ulubioną sukienkę lub koszulę tuż przed wielkim wyjściem! W skuteczny sposób pozbędą się nieestetycznych zagnieceń, a także intensywnych zapachów dymu papierosowego, jedzenia czy potu. Dzięki funkcji pary w pralko-suszarkach Electrolux nie będziesz już musiał używać detergentów do odświeżania swojej odzieży i jednocześnie zmniejszysz zużycie energii elektrycznej – wystarczy kilkanaście minut, by odświeżyć ubranie.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon