Jak odświeżyć ubrania bez konieczności ich pełnego prania?

Wraz z nadejściem wiosny zmieniamy swoją garderobę. Pora pożegnać grube płaszcze, zimowe kurtki, czapki czy szaliki i zastąpić je lżejszymi okryciami. Wiosna i lato to także idealna pora na zwiewne sukienki czy spódnice. Niestety bardzo często zdarza się, że odzież, która kilka miesięcy spędziła w szafie bądź szufladzie komody, może nie prezentować się zbyt korzystnie i wymagać delikatnego odświeżenia, bez konieczności pełnego prania. W jaki sposób szybko odświeżyć swoje ulubione ubrania?

Odświeżanie Ubrań Zdjęcie Główne

Jak odświeżyć swoje ubrania?

Bardzo prawdopodobne, że każdy z nas choć raz znalazł się w podobnej sytuacji. Przygotowujesz się do wyjścia ze znajomymi lub ważnej uroczystości i na kilka godzin przed nią wyjmujesz z szafy ulubioną sukienkę, którą planowałaś założyć w tym dniu. Niestety okazuje się, że choć nie jest poplamiona, nie prezentuje się zbyt korzystnie. Widoczne na niej zagniecenia, a także nieświeży zapach sprawiają, że z pewnością nie będziesz czuć się w niej komfortowo. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji, jeśli nie mamy czasu na upranie i wysuszenie odzieży?

Nasze ubrania mogą wymagać odświeżenia z różnych powodów. Czasami może to być zbyt długi czas, jaki spędziły ściśnięte w szafie w oczekiwaniu na wiosnę i lato. Inną przyczyną może okazać się nieprzyjemny zapach potu, który nie zawsze da się usunąć w czasie jednego cyklu prania. Czasami zdarza się, że podczas wizyty w klubie lub barze nasze ubrania przesiąkną dymem papierosowym, który, jak wiemy, również nie jest najprostszy do usunięcia. 

Domowe sposoby na odświeżenie ubrań

W jaki sposób odświeżyć swoje ubrania bez konieczności użycia pralki i wykonania pełnego cyklu prania? Poniżej znajduje się kilka domowych sposobów, które mogą sprawdzić się, jeżeli zależy nam na szybkim odświeżeniu odzieży:

  • wystaw ubrania na balkon – jeżeli na zewnątrz panuje odpowiednia temperatura i warunki pogodowe, przewietrzenie ubrań na balkonie może skutecznie usunąć nieprzyjemne zapachy. Ta metoda jednak nie sprawdzi się, gdy na zewnątrz panuje wilgoć lub w powietrzu znajduje się duża ilość zanieczyszczeń;
  • umieść ubrania w zamrażarce – ta metoda pomoże nie tylko odświeżyć ubrania, ale dzięki ujemnej temperaturze pozbyć się drobnoustrojów i bakterii. Uwaga! Nie sprawdzi się w przypadku bardzo delikatnych tkanin, gdyż może je uszkodzić;
  • skorzystaj z odświeżacza do tkanin – spryskanie nim odzieży może pomóc w awaryjnych sytuacjach. Warto jednak zwrócić uwagę na skład produktu, gdyż może się okazać, że nie będzie on odpowiedni dla bardzo delikatnych i wymagających tkanin;
  • soda oczyszczona, sok z cytryny – to rozwiązania skuteczne w sytuacji, gdy mamy do czynienia z mocno przepoconymi ubraniami. Dzięki swoim właściwościom są w stanie pochłonąć wilgoć i usunąć nieprzyjemny zapach;
  • naturalne olejki eteryczne – tutaj szczególnie polecany jest olejek z drzewa herbacianego i sosnowy. Kilka kropli produktu połącz z wodą i rozpyl na ubranie za pomocą atomizera. Olejki eteryczne możesz umieścić także w szafie w postaci naturalnego odświeżacza.

Jak odświeżyć ubrania za pomocą pralko-suszarki?

Domowe sposoby na odświeżenie, zdezynfekowanie swojej odzieży bądź też pozbycie się z niej nieprzyjemnych zapachów mogą uratować nas w wyjątkowej sytuacji, jednakże w ich przypadku nigdy nie mamy 100% pewności, że okażą się skuteczne. Co więcej, większość z nich jest dość czasochłonna, przez co wypróbowanie ich nie zawsze będzie możliwe.

Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? Skutecznym i jednocześnie wygodnym rozwiązaniem może okazać się suszarko pralka od szwedzkiej firmy Electrolux. Modele wyposażone w nowoczesną funkcję SteamCare pozwolą Ci w krótkim czasie odświeżyć swoją ulubioną sukienkę lub koszulę tuż przed wielkim wyjściem! W skuteczny sposób pozbędą się nieestetycznych zagnieceń, a także intensywnych zapachów dymu papierosowego, jedzenia czy potu. Dzięki funkcji pary w pralko-suszarkach Electrolux nie będziesz już musiał używać detergentów do odświeżania swojej odzieży i jednocześnie zmniejszysz zużycie energii elektrycznej – wystarczy kilkanaście minut, by odświeżyć ubranie.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 6407

Wpadaj do Xtreme! U nas możesz ćwiczyć już od 13. roku życia

Paweł Kobyliński poprowadzi debatę dot. budżetu obywatelskiego

P. Kobyliński - debata o budżecie obywatelskim

Udana Majówka 2023 Pomysły na rekordowo długi weekend majowy Sprawdźcie te fajne propozycje

Udana Majówka 2023. Pomysły na długi weekend majowy

Krzysztof Wielicki gościem Pawła Kobylińskiego

Krzysztof Wielicki gościem Pawła Kobylińskiego

Z jaką walutą na urlop do Chorwacji?

Z jaką walutą na urlop do Chorwacji?

Silesia Club Bytom – kompleks sportowy, w którym ulubione dyscypliny można uprawiać przez cały rok, np. squasha

Silesia Club Bytom – kompleks sportowy w Bytomiu

Winter check Renault PL

Przygotuj swoje auto na sezon jesienno-zimowy