Jak wygląda podróż KŚ z psem lub innymi zwierzętami domowymi?

Wielu właścicieli psów, kotów czy innych zwierząt domowych nie lubią rozstawać się ze swoimi pupilami, zwłaszcza gdy muszą udać się w dłuższą podróż. Zatem w tym miejscu warto przypomnieć informacje, które mogą okazać się pomocne w przypadku podróżowania taborem Kolei Śląskich i to w towarzystwie ulubionego zwierzaka. Poznajcie je.

Jak wygląda podróż KŚ z psem lub innymi zwierzętami domowymi 2

Jak przewozić psa w pociągach KŚ?

Przewóz psa (nie więcej niż jednego, bez względu na wielkość) pod opieką dorosłego podróżnego jest dozwolony. Oczywiście, pod warunkiem, że pies nie zachowuje się agresywnie i nie zakłóca spokoju. Dodatkowo pupil jest trzymany na smyczy, ma założony kaganiec, a jego właściciel posiada ważny bilet na przewóz psa oraz aktualne zaświadczenie o szczepieniu psa przeciwko wściekliźnie. Warto podkreślić, że pies nie może zajmować miejsca do siedzenia, a jego opiekun musi zadbać o czystość i porządek miejsca, w którym go przewozi.

Czy zgoda pasażerów jest konieczna?

Dobre pytanie. Na przejazd z psem muszą zgodzić się pozostali pasażerowie. Jeśli zaprotestują, wówczas podróżujący z pupilem powinien przesiąść się do przedziału dla podróżnych z większym bagażem lub nawet opuścić pociąg. Zgoda podróżnych nie jest wymagana w przypadku przewozu zwierząt w przedziałach dla podróżnych z większym bagażem, psów będących przewodnikami bądź asystentami osób niepełnosprawnych czy psów służbowych z opiekunem.

Transporter dla pupila? Dlaczego nie!

Jeżeli pies (lub inne zwierzątko domowe) jest mały, można go umieścić w odpowiednim pojemniku, klatce, lub koszu. Wówczas pupil jest traktowany jako bagaż podręczny. W takim przypadku za jego przewóz nie pobiera się żadnych opłat. Natomiast jeśli pies nie odbywa przejazdu w pojemniku, należy wykupić dla niego bilet z opłatą zryczałtowaną określoną w Cenniku usług przewozowych (C-KŚ) – Dział IV TP-KŚ. Z wyjątkiem:

  • psa przewodnika osoby niewidomej,
  • psa asystującego.

Koleje Śląskie – by podróżowało się lepiej!

Koleje Śląskie zapraszają!

WWW | X | FACEBOOK


Subskrybuj bytomski.pl

google news icon