Jaki jest hokejowy początek roku dla Polonii Bytom?

Polonia Bytom w tym roku po raz siedemdziesiąty piąty staje w szranki na lodzie z najlepszymi drużynami z Polski. Poziom bytomskich hokeistów od dawna sprawia, że stawianie na nich zakładów w Superbet to prawdziwa przyjemność. Przyjrzyjmy się, czy początek roku jest łaskawy dla Polonii Bytom, bo biorąc pod uwagę kalendarz, wcale nie musiało to być takie oczywiste.

B4c4c0f04ca00bdd5a871e2d0060b71f

Na kogo stawiano w starciu hokeistów?

Na Superbet zakłady można było postawić zarówno na BS Polonia Bytom, jak i na drużyny przeciwne – SMS Katowice oraz UKS Zagłębie Sosnowiec. Te dwa mecze Młodzieżowej Ligi Hokejowej należały do jednych z trudniejszych spotkań, za to rozgrywanych niezwykle widowiskowo. Respekt dla przeciwników należy się już za samo zajmowane przez nich miejsce w tabeli – katowicka drużyna była na 5. miejscu, zaś hokeiści z Sosnowca zajmowali 2. lokatę. A to oznaczało brutalne starcie o wyższe noty. Jak spotkania potoczyły się dla Bytomian? Jak się okazuje, ostateczna ocena powinna oscylować w odcieniach szarości, ponieważ nie było ani całkiem dobrze, ani zupełnie źle.

Pewne zwycięstwo dla Bytomian?

Biorąc pod uwagę wszystkie wcześniejsze zwycięstwa BS Polonii Bytom nad jedną i drugą drużyną, można by spokojnie w Superbet obstawiać zakłady właśnie na zwycięstwo Bytomian. Jak się jednak okazało, weekendowe spotkanie na początku lutego było dla BS Polonii Bytom słodko-gorzkie, a to z powodu jednego wygranego i jednego przegranego spotkania. W zaciętej rozgrywce z UKS Zagłębiem Sosnowiec Bytomianie ostatecznie wygrali mecz i zakończyli spotkanie z wynikiem 5:4. O wyniku zadecydował m.in. rzut karny w wykonaniu Valeria Polinina.

Gorzka porażka z katowickimi przeciwnikami

Mniej szczęśliwe dla bytomskich hokeistów okazało się drugie spotkanie – z SMS Katowice. Sam mecz pod względem poziomu i klasy gry był bardzo wyrównany i niezwykle zacięty. Widzowie z zapartym tchem obserwowali kolejne efektowne akcje. O końcowym wyniku zadecydowały rzuty karne i to właśnie na tym polu Bytomianie polegli – można więc spekulować, że nad tym elementem gry powinni w sposób szczególny popracować. Spotkanie zakończyło się z wynikiem 5:4 dla SMS Katowice. Tym samym Polonia odniosła pierwszą poważną porażkę, pozostawiając pewną rysę na swoim wizerunku. Był to pierwszy przegrany mecz po wcześniejszych, spektakularnych zwycięstwach w liczbie dwudziestu jeden. Nie powinien on zwiastować większego kryzysu, ale warto ten przegrany mecz odnotować – choćby po to, by był on sygnałem ostrzegawczym i przysłowiowym kubłem zimnej wody na głowę.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Akademickie Mistrzostwa Polski w Skarpie Bytom

Akademickie Mistrzostwa Polski w Skarpie Bytom

Marek Migalski gościem Pawła Kobylińskiego

Marek Migalski gościem Pawła Kobylińskiego

Kabaret Smile już wkrótce w Bytomiu, Sosnowcu i Bielsku-Białej! Specjalny prezent na 20-lecie

Kabaret Smile, wkrótce w Bytomiu, Sosnowcu i Bielsku-Białej!

SKARPA BYTOM przedłuża ferie zimowe – wspinaczka zamiast lekcji

SKARPA BYTOM przedłuża ferie zimowe

Smacznie i zdrowo pod Twoje drzwi. Najlepsze diety pudełkowe. Sprawdź te oferty

Smacznie i zdrowo pod Twoje drzwi. Najlepsze diety pudełkowe

Ferie Last Minute zdjęcie główne do artykułu

Ferie zimowe 2023 last minute. Fajne oferty

Bytom Xtreme Fitness Gym

Xtreme Fitness Bytom zaprasza na Dni Otwarte!