Jakie są zalety zakupu mieszkań deweloperskich? Gliwicki deweloper wyjaśnia, co stoi za popularnością nieruchomości z rynku pierwotnego

Własne cztery ściany to marzenie niejednego Polaka. Zakup nieruchomości to jednak spory wydatek i poważna decyzja, której podjęcie często nie trwa krótko. Każdy, kto szuka idealnego M, musi wziąć pod uwagę zarówno swoje preferencje, jak i budżet oraz plany na przyszłość. Ponadto na początku poszukiwań warto zadecydować, czy selekcja będzie obejmować lokale z drugiej ręki czy mieszkania deweloperskie. Jakie są zalety zakupu nieruchomości z rynku pierwotnego?

Jakie są zalety zakupu mieszkań deweloperskich?

Jakie zalety mają nowe mieszkania na sprzedaż?

Pozornie może się wydawać, że lokale na rynku wtórnym są tańsze, ale jeśli przyjrzymy się ofertom bliżej, łatwo dostrzeżemy, że nie do końca jest to prawdą. Szczególnie jeśli przeprowadzi się nawet pobieżną kalkulację remontu. Koszt dostosowania mieszkania z drugiej ręki do indywidualnych potrzeb i osobistego gustu może przyprawić o zawrót głowy. Co więcej, stare mieszkania mogą zaskoczyć wieloma usterkami, które trudno wykryć na etapie zakupu. Nie ma też co ukrywać – dawne budownictwo znacznie różni się od współczesnego. Wystarczy rzut oka na układ lokalu, by zorientować się, że nowoczesność i przestronność zdecydowanie nie są cechami wiekowych mieszkań.

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku nowych inwestycji mieszkaniowych. Jak komentuje deweloper z Gliwic dom100:

Współczesne apartamenty są przestronne i zaprojektowane w taki sposób, aby lokatorzy mogli optymalnie zagospodarować miejsce. Nie trzeba w nich wykonywać żadnych poważnych prac remontowych. Po zakupie od razu można brać się za urządzanie i dekorowanie według własnego gustu, bez obaw o to, że znienacka zostanie się zaskoczonym usterkami.

Ekologiczne atuty mieszkań deweloperskich

Przedstawiając zalety zakupu mieszkania z rynku pierwotnego, nie można pominąć aspektów ekologicznych. W dzisiejszych czasach troska o środowisko nie jest kwestią wyboru, a obowiązkiem każdego z nas. Na szczęście ekologiczne trendy nie omijają branży nieruchomości. Przykładowo, na zielone rozwiązania w swoich inwestycjach stawia gliwicki deweloper dom100. Części wspólne budynków na osiedlach zwykle są zasilane panelami fotowoltaicznymi, a na parkingach znajdują się stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. O takich udogodnieniach nie ma mowy w przypadku starych lokali.

Marzy Ci się lokum z zielonym skwerkiem lub przestronnym balkonem? To kolejny atut nowych mieszkań na sprzedaż. Gliwicki deweloper oferuje nieruchomości w atrakcyjnych lokalizacjach i w różnych metrażach z dostępem do balkonu lub własnego ogródka. Estetycznie są również zaprojektowane części wspólne osiedli. Nie brakuje tam drzew i zielonych skwerków, które tworzą przyjemne otoczenie.

Mieszkanie deweloperskie – bezpieczeństwo i wygoda

Oprócz zalet użytkowych mieszkanie z rynku pierwotnego tym wyróżnia się od lokalu z drugiej ręki, że jest objęte ochroną konsumencką, która trwa przez pięć lat. Tego typu rękojmia jest obligatoryjna i może obejmować również dodatkową gwarancję dewelopera. Decydując się na taką nieruchomość, nie musisz się o nic martwić. Zwłaszcza jeśli skorzystasz z oferty dewelopera takiego jak dom100, który przejmuje na siebie wszelkie obowiązki formalne. Rzetelny deweloper z wieloletnim doświadczeniem to też gwarancja, że budynek spełnia wszystkie prawne wymogi bezpieczeństwa i zapewnia komfortowe warunki mieszkalne wszystkim lokatorom. Jeśli chcesz, by zakup wymarzonego mieszkania był przyjemny, prosty i wygodny, nawet się nie zastanawiaj i zdecyduj się na nieruchomość z rynku pierwotnego od zaufanego dewelopera dom100.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon