Jazda z dziurami! Ruszyło pozimowe naprawianie ulic w Bytomiu

Przykrą pamiątką po każdej zimie są dziury w drogach. Na wiosnę w każdym mieście zawsze rusza wielkie łatanie ubytków. Akcja naprawy jezdni właśnie rozpoczęła się również w Bytomiu.

MZDiM Bytom
Naprawa ul konsytucji

To prosta fizyka. Śnieg po roztopieniu wnika w nawierzchnię drogi, a nocą, gdy temperatury spadają, woda zamarza i rozszerza swoją objętość, tym samym powodując rozsadzenie asfaltu od środka. Z tego powodu w trakcie zimy na ulicach pojawia się sporo dziur, które tak bardzo uprzykrzają życie kierowcom.

W ostatnich dniach na bytomskich drogach rozpoczęła się wiosenna akcja naprawy nawierzchni. Wyłoniony w przetargu wykonawca - firma ZRD sp. z o.o. sp. k. z Radzionkowa - realizuje roboty związane z mechaniczną rozbiórką nawierzchni, frezowaniem nawierzchni, ręcznym i mechanicznym ułożeniem warstwy wiążącej i ścieralnej, zalewaniem szczelin oraz wykonania podbudowy z tłucznia kamiennego.

W pierwszej kolejności brygady remontowe zaczęły od prac drogowych na ul. Konstytucji w Karbiu na odcinku od kopalni Bobrek do skrzyżowania z ul. Miechowicką, ul. Rostkowskiego w Szombierkach oraz na ul. Francuskiej i Racjonalizatorów w Miechowicach w rejonie bloków wielorodzinnych.

Urzędnicy informują, że na głównych trasach, gdzie występuje duże natężenie ruchu część prac będzie prowadzona również w godzinach nocnych, aby ograniczyć utrudnienia w ruchu drogowym.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon