Jeden gol załatwił sprawę. Rakoczy nie zatrzymał Polonii

Polonia Bytom ma za sobą mecz walki, co oznacza, że nie było to widowisko najwyższych lotów. Najważniejsze jednak, że udało się zgarnąć komplet punktów na trudnym terenie w Brzegu.

Fot. poloniabytom.com.pl
307435469 468368371996624 5458876927571103296 n

Stal Brzeg w tym sezonie zawodzi i do tej pory zdobyła zaledwie cztery punkty, łącznie strzelając w ośmiu meczach tylko cztery gole. Nikt zatem nie wyobrażał sobie, że Polonia Bytom straci punkty w wyjazdowym spotkaniu z tym przeciwnikiem. Czarny scenariusz wprawdzie się nie zrealizował, ale łatwo nie było.

Gospodarze mieli atut w postaci Kamila Rakoczego, który niedawno był trenerem niebiesko-czerwonych. Szkoleniowiec doskonale znał większość zawodników Polonii, więc łatwiej mu było dostosować taktykę pod przeciwnika.

Na szczęście bytomianie szybko wyszli na prowadzenie. Już w piątej minucie Dawid Wolny ustawił piłkę na jedenastym metrze i próbował pokonać bramkarza z rzutu karnego. Tym razem to się nie udało, bo Miłosz Jaskuła wyczuł jego intencje, ale piłka wróciła do napastnika Polonii, który z bliska popisał się skuteczną dobitką.

Potem oglądaliśmy typowy mecz walki. Gra była szarpana, często przerywana faulami, a arbiter dzielił na lewo i prawo żółtymi kartkami, łącznie pokazując ich aż 14. Niestety, znacznie mniej było okazji bramkowych. Polonia najlepszą miała w drugiej połowie, gdy Filip Żagiel znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale trafił prosto w niego.

Sprawy skomplikowały się w 71. minucie, gdy sędzia pokazał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę dla Michała Bedronki. Stal jednak nie potrafiła wykorzystać gry w przewadze. Dobrze dysponowany był Szymon Gniełka, który kilka razy wybronił groźne strzały gospodarzy.

Polonia Bytom może nie zachwyciła, ale dopisała do swojego konta trzy punkty, co w obecnej sytuacji jest szczególnie ważne. Podopieczni Ryszarda Wieczorka zajmują czwarte miejsce, tracąc do pierwszego Rakowa II Częstochowa siedem punktów.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon