Jednak wyremontują całą ulicę

MZDiM pierwotnie planował wyremontować ulicę Siemianowicką jedynie na odcinku od granicy z Piekarami do węzła z al. Jana Pawła II. Cena uzyskana w przetargu okazała się jednak nao tyle niska, że zdecydowano się wyremontować ulicę na całej długości.

Bytomski2 siemianowicka

Remont Siemianowickiej jest w połowie finansowany z budżetu państwa i w połowie z miejskich środków. Przetarg na wykonanie prac wygrała Skanska. To ta sama firma, która obecnie prowadzi wszystkie modernizacje infrastruktury tramwajowej w naszym mieście, a niedawno wybudowała m.in. Kaufland w Szombierkach, wykonała nawierzchnię Drogi Krajowej nr 78 w Górnikach i postawiła halę sportową Na Skarpie. W przetargu spółka zaoferowała cenę o wiele niższą, od planowanego kosztorysu, dlatego - za zgodą ministra transportu - zadecydowano o rozszerzeniu zamówienia o pozostały fragment Siemianowickiej na Pogodzie.

Szczególnym utrapieniem dla kierowców są tory tramwajowe po dawnej Ósemce. Choć linia została zlikwidowana w 2006 roku, to szyny w jezdni przetrwały do dziś. Po siedmiu latach wreszcie zostaną zdemontowane przy okazji remontu ulicy, dzięki czemu komfort jazdy powinien ulec znacznej poprawie. Niestety nie ma co liczyć na poszerzenie drogi o dodatkowe pasy, czy budowę ścieżki rowerowej. Na Siemianowickiej nie powstaną nawet nowe lewoskręty, które pozwoliłyby upłynnić ruch. Prace ograniczą się wyłącznie do odnowienia ulicy, bez poprawy jej parametrów.

W sumie koszt całego remontu wyniesie 3 mln 597 tys zł. Prace już się rozpoczęły i mają zakończyć się jeszcze w tym roku. Termin został wyznaczony na 30 października.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski4 tramwaj110

Katowicka i Jagiellońska do remontu

Bytomski2 odb siodemki

Rewolucje na torach

Przedłuża się remont na obwodnicy Bytomia

Bytomski2 faldyobwodnicabytomslajder

Becetka wraca do gry

Bytomski2 obwodnica allej

Będzie remont na skrzyżowaniu obwodnicy przy...

Bytomski2 remontkatowickiej

Tramwaje Śląskie ruszają z kolejnym etapem...

Bytomski2 DSC 0878

Moniuszki wyremontowana - ZDJĘCIA