Jesienny cykl spotkań w dzielnicach z prezydentem Mariuszem Wołoszem

Na problemy związane z najbliższym otoczeniem narzeka wielu mieszkańców. W każdej dzielnicy Bytomia - zdaniem przedstawicieli lokalnych społeczności - można coś ulepszyć. Szansą na zmiany ma być cykl jesiennych spotkań z prezydentem.

Facebook Mariusz Wołosz
Prezydent zaprasza na spotkania

Wiosną, w związku z pandemicznymi obostrzeniami, spotkania w poszczególnych dzielnicach niestety nie były możliwe. Prezydent Mariusz Wołosz zapraszał więc mieszkańców do udziału w spotkaniach online. Podczas rozmów prowadzonych w formule Q&A (questions and answers z ang. pytania i odpowiedzi) włodarz miasta udzielał odpowiedzi na przygotowane wcześniej pytania. Taka forma dialogu nie była jednak przystępna dla wszystkich. Wielu mieszkańców, zwłaszcza starszych często podkreśla, że kluczem do sukcesu jest rozmowa. W klasycznej formie.

Prezydent spotka się z mieszkańcami Bytomia

W związku zapotrzebowaniem mieszkańców na rozmowy, chęcią przedstawienia swoich problemów dotyczących dzielnic oraz przepisów na udany Bytom - prezydent spotka się z mieszkańcami, by w bezpośredniej rozmowie omówić najważniejsze zagadnienia. Podczas spotkań twarzą w twarz, mieszkańcy będą mogli zostać naprawdę wysłuchani.

- Bardzo cieszy mnie to, że będę mógł porozmawiać z mieszkańcami bezpośrednio. Dialog z bytomianami jest dla mnie bardzo ważny, dlatego serdecznie zapraszam na spotkania. Harmonogram obejmie spotkaniami z mieszkańcami każdej dzielnicy - mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Jakie dzielnice odwiedzi Mariusz Wołosz?

Na jesienną serię spotkań zaplanowano rozmowy w czterech dzielnicach Bytomia. Chodzi o Stolarzowice, Górniki, Karb i Rozbark. W związku z obowiązującymi w dalszym ciągu pandemicznymi restrykcjami - liczba osób, które będą mogły wziąć udział w spotkaniach jest ograniczona. Terminy mogą ulec zmianie. Wszystko zależy od rozwoju pandemii.

Harmonogram spotkań

  • 11 października, godz. 16:00 - Stolarzowice, Szkoła Podstawowa nr 43, ul. Suchogórska 98

  • 25 października, godz. 16:00 - Górniki, Ochotnicza Straż Pożarna, ul. Żołnierska 41

  • 8 listopada, godz. 16:00 - Karb, Szkoła Podstawowa nr 21, ul. Worpie 14-16

  • 22 listopada, godz. 16:00 - Rozbark, Centrum Edukacyjno-Kulturalne im. Gorczyckiego

Razem możemy więcej!

Prezydent jest otwarty na dialog. Swój problem, oczywiście w sposób kulturalny i merytoryczny będzie mógł przedstawić każdy mieszkaniec. Prezydentowi towarzyszyć będą radni, urzędnicy, przedsiębiorcy czy przedstawiciele służb mundurowych. Powrót do bezpośrednich spotkań, które nie będą się odbywać za pośrednictwem kamerek w laptopach czy telefonach - z całą pewnością pomoże w dobrej rozmowie.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon