Jesienny cykl spotkań w dzielnicach z prezydentem Mariuszem Wołoszem

Na problemy związane z najbliższym otoczeniem narzeka wielu mieszkańców. W każdej dzielnicy Bytomia - zdaniem przedstawicieli lokalnych społeczności - można coś ulepszyć. Szansą na zmiany ma być cykl jesiennych spotkań z prezydentem.

Facebook Mariusz Wołosz
Prezydent zaprasza na spotkania

Wiosną, w związku z pandemicznymi obostrzeniami, spotkania w poszczególnych dzielnicach niestety nie były możliwe. Prezydent Mariusz Wołosz zapraszał więc mieszkańców do udziału w spotkaniach online. Podczas rozmów prowadzonych w formule Q&A (questions and answers z ang. pytania i odpowiedzi) włodarz miasta udzielał odpowiedzi na przygotowane wcześniej pytania. Taka forma dialogu nie była jednak przystępna dla wszystkich. Wielu mieszkańców, zwłaszcza starszych często podkreśla, że kluczem do sukcesu jest rozmowa. W klasycznej formie.

Prezydent spotka się z mieszkańcami Bytomia

W związku zapotrzebowaniem mieszkańców na rozmowy, chęcią przedstawienia swoich problemów dotyczących dzielnic oraz przepisów na udany Bytom - prezydent spotka się z mieszkańcami, by w bezpośredniej rozmowie omówić najważniejsze zagadnienia. Podczas spotkań twarzą w twarz, mieszkańcy będą mogli zostać naprawdę wysłuchani.

- Bardzo cieszy mnie to, że będę mógł porozmawiać z mieszkańcami bezpośrednio. Dialog z bytomianami jest dla mnie bardzo ważny, dlatego serdecznie zapraszam na spotkania. Harmonogram obejmie spotkaniami z mieszkańcami każdej dzielnicy - mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Jakie dzielnice odwiedzi Mariusz Wołosz?

Na jesienną serię spotkań zaplanowano rozmowy w czterech dzielnicach Bytomia. Chodzi o Stolarzowice, Górniki, Karb i Rozbark. W związku z obowiązującymi w dalszym ciągu pandemicznymi restrykcjami - liczba osób, które będą mogły wziąć udział w spotkaniach jest ograniczona. Terminy mogą ulec zmianie. Wszystko zależy od rozwoju pandemii.

Harmonogram spotkań

  • 11 października, godz. 16:00 - Stolarzowice, Szkoła Podstawowa nr 43, ul. Suchogórska 98

  • 25 października, godz. 16:00 - Górniki, Ochotnicza Straż Pożarna, ul. Żołnierska 41

  • 8 listopada, godz. 16:00 - Karb, Szkoła Podstawowa nr 21, ul. Worpie 14-16

  • 22 listopada, godz. 16:00 - Rozbark, Centrum Edukacyjno-Kulturalne im. Gorczyckiego

Razem możemy więcej!

Prezydent jest otwarty na dialog. Swój problem, oczywiście w sposób kulturalny i merytoryczny będzie mógł przedstawić każdy mieszkaniec. Prezydentowi towarzyszyć będą radni, urzędnicy, przedsiębiorcy czy przedstawiciele służb mundurowych. Powrót do bezpośrednich spotkań, które nie będą się odbywać za pośrednictwem kamerek w laptopach czy telefonach - z całą pewnością pomoże w dobrej rozmowie.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 8019

Bytomianie zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka jesienią

Pokojowa manifestacja na Rynku w Bytomiu

Bytomianie solidarni z Ukrainą [ZDJĘCIA]

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Przedszkole 48 remont

Przedszkole już nie szpeci. Jest estetycznie i ciepło

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Nominacja Wiesława Kukuły do stopnia generała broni

Trzecia gwiazdka dla generała Wiesława Kukuły, dowódcy WOT

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!