Jest miłośniczką literatury i słucha audioboków. Pani Eugenia świętowała swoje setne urodziny

Pani Eugenia Erenbrod przeniosła się do Bytomia w latach 50. W trakcie swojego życia zawodowego pracowała w domu towarowym. Od najmłodszych lat jest miłośniczką literatury. Z powodu problemów ze wzrokiem zaczęła słuchać audiobooków. Wczoraj, 18 lipca pani Eugenia skończyła 100 lat.

Mieszkanka Bytomia - Eugenia Erenbrod świętowała setne urodziny

Eugenia Erenbrod urodziła się 18 lipca 1923 roku w miejscowości Szawle na Litwie. Dzieciństwo i lata wojny spędziła w Kielcach. Następnie wraz z rodziną przeniosła się do Częstochowy i Dzierżoniowa. Natomiast w latach 50. na stałe zamieszkała w Bytomiu.

- W naszym mieście pani Eugenia była zatrudniona w domu towarowym, gdzie pracowała m.in. na stanowisku kasjerki i kierowniczki oddziału - informuje bytomski magistrat.

Swój wolny czas Pani Eugenia uwielbiała spędzać w swoim ogródku w ROD „Zorza”, a jej największą pasją była literatura. I nadal jest, jednak niestety od ponad dekady pani Eugenia ma problemy ze wzrokiem i nie może już samodzielnie czytać. Dzięki rozwojowi techniki, pani Eugenia postanowiła skorzystać z nowoczesnej formy czytelnictwa- regularnie słucha audiobooków, które otrzymuje z Miejskiej Biblioteki Publicznej.

We wtorek, 18 lipca zastępca prezydenta Bytomia - Michał Bieda odwiedził jubilatkę i z okazji okrągłych urodzin złożył jej życzenia.

Franciszek drobny z prezydentem

Może Cię zainteresować:

Pan Franciszek z Bytomia ma już 100 lat! Co życzyć takiemu jubilatowi?

Autor: Daniel Lekszycki

03/04/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon