Jeszcze więcej sklepów w miejscu dawnego stadionu

Park Handlowy Stary Stadion jeszcze bardziej się rozrośnie. Ruszyła budowa pawilonu, który pomieści kolejne sklepy.

Jeszcze pięć lat temu przy ulicy Narutowicza mogliśmy zobaczyć derbowe starcie Ruchu Radzionków i Polonii Bytom, które wówczas walczyły o awans do III ligi. Choć zwycięzcą okazała się drużyna z Radzionkowa, to jednak jej radość nie mogła być pełna, ponieważ był to ostatni mecz w tym miejscu.

Niedługo później na stadion Cidrów wjechał ciężki sprzęt i cały teren został wyrównany. Kilka lat wcześniej obiekt po kilku nieudanych licytacjach komorniczych został w końcu sprzedany prywatnej firmie. Inwestor zezwolił piłkarzom jeszcze przez długi czas go użytkować, ale jego plany przewidywały zupełnie inną funkcję dla tej nieruchomości.

W 2019 roku otwarto tu Biedronkę, a po niej w sąsiednich halach powstały kolejne sklepy: KIK, Pepco, Neonet, Rossmann, TEDi, Action, Brico Marche, Kolporter, bank PKO BP, salon Kolporter. Ponadto uruchomiono całodobową siłownię Just Gym, salę zabaw dla dzieci oraz restaurację drive-thru KFC.

Park handlowy Stary Stadion zostanie rozbudowany

Lokalizacja parku handlowego przy ul. Narutowicza okazała się trafiona. Tuż obok znajdują się duże osiedla mieszkaniowe, dzięki czemu wielu klientów nawet nie musi wsiadać do auta, żeby zrobić zakupy. Co więcej, po drugiej stronie ul. Strzelców Bytomskich wybudowano jeszcze restaurację McDonald's i dyskont Netto, co dodatkowo przyciąga klientów w ten rejon.

Spółka Stary Stadion poszła więc za ciosem i postanowiła postawić tu następne sklepy. W lipcu tego roku wydano pozwolenie na budowę budynku usługowo-handlowego o powierzchni 1096 mkw. W środku pomieści 3 niezależne lokale handlowe oraz ogólnodostępną toaletę z pomieszczeniem do karmienia i przewijania dzieci.

- W celu umożliwienia dostępu do wejść głównych budynku zaprojektowano ciąg pieszy wzdłuż elewacji frontowej z jednej strony umożliwiający dojście do poszczególnych lokali bezpośrednio z poziomu parkingu natomiast z drugiej strony poprzez schody terenowe - informuje Małgorzata Węgiel-Wnuk, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Obecnie prowadzone są prace ziemne i fundamentowe. Termin zakończenia robót wyznaczono na koniec listopada.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon