Jonak, Brodnicka, Gromadzki. Gwiazdy będą bić się w Bytomiu!

Takiego wydarzenia bokserskiego w Bytomiu jeszcze nie było. W kwietniu nasze miasto będzie gospodarzem gali Tymex Boxing Night 21. W walce wieczoru zobaczymy naszego pięściarza Damiana Jonaka.

Fot. Archiwum UM Bytom
Jonak wolosz tymex boxing night bytom

Bytomski boks powoli się odradza, co daje nadzieję, że wrócą piękne czasy, kiedy to nasze miasto mogło poszczycić się świetnymi pięściarzami. Od lat w Bytomiu organizowany jest Memoriał Leszka Błażyńskiego, a od niedawna prężnie rozwija się Bytomska Akademia Boksu. Teraz ujawniono kolejną świetną wiadomość.

Tymex Boxing Night 21 w Bytomiu

22 kwietnia w bytomskiej hali "Na Skarpie" odbędzie się gala zawodowa Tymex Boxing Night 21. To będzie wielkie wydarzenie, bo w karcie walk znajdzie się kilka znanych nazwisk. Kibiców jednak najbardziej ucieszy starcie z udziałem Damiana Jonaka.

Bytomianin po raz trzeci z rzędu zmierzy się z Andrew Robinsonem. Trzy lata temu Jonak przegrał z nim przez niejednogłośną decyzję sędziów. W ubiegłym roku ich rewanż zakończył się remisem i od razu obaj pięściarze zadeklarowali chęć stoczenia jeszcze jednego pojedynku.

- W Bytomiu, moim rodzinnym mieście zakończę trylogię z Robinsonem. I zakończę tę sagę zwycięstwem, a walczyć będę w symbolicznym dla mnie miejscu, które darzę sentymentem. Tu, gdzie obecnie znajduje się Hala na Skarpie, stał w przeszłości obiekt Szombierek, gdzie trenowałem i nauczyłem się boksować, przy boku Mariusza Wołosza, obecnego prezydenta Bytomia - mówił Jonak podczas konferencji prasowej.

Kogo jeszcze zobaczymy w Bytomiu? Do ringu wejdzie Ewa Brodnicka, czyli była mistrzyni Europy i świata. Zapowiedziano także walkę Tomasza "Zadymy" Gromadzkiego. Ich rywale jeszcze nie są znani, ale na pewno nikt nie będzie narzekać na brak emocji.

- Miałam dłuższą przerwę, która była spowodowana kontuzją kolana. W międzyczasie stoczyłam walkę MMA. Nie zamierzam kończyć kariery bokserskiej, chociaż w pięściarstwie jestem spełniona, bo pięć razy skutecznie walczyłam o tytuł mistrzyni świata. Wciąż jednak jestem ambitna i chciałabym stoczyć kolejny pojedynek o ważny pas - komentuje Brodnicka.

Gala Tymex Boxing Night 21 będzie transmitowana na żywo w TVP Sport. W dodatku już można kupować bilety w platformie eBilet.pl. Ceny zaczynają się od 69 zł.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon