Już 15 sierpnia startuje wakacyjny BECEKOBUS

Przed nami sierpień, dla większości to druga część, tak bardzo wyczekiwanych wakacji. Bytomskie Centrum nie próżnuje, organizując mieszkańcom różnorodne formy rozrywki kulturalnej, edukacyjnej czy warsztatowej (Letnie PARKOGRANIE, PARKOBAJTLE, Kino Plenerowe, BECEKOBUS, warsztaty w PLEJADA BYTOM).

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą dla różnych grup wiekowych, w myśl zasady „dla każdego coś miłego”.

Szczegóły naszych propozycji, bilety oraz dokładne terminy znajdą Państwo na stronie: www.becek.pl.

Proszę pamiętać, że w sierpniu godziny otwarcia kasy ulegają zmianie:

poniedziałki, środy, czwartki - 8.00 -14.00,

wtorki, piątki -14.00- 20.00,

soboty, niedziele - kasa nieczynna.

W sierpniu BCKino stacjonarne będzie nieczynne.

Nie zapominamy o Państwa potrzebach rozrywki filmowej stąd regularnie w każdy piątek lipca i sierpnia, w różnych dzielnicach Bytomia prezentujemy seanse kina plenerowego.

Bytomskie centrum kultury Kino

KINO PLENEROWE

Bilety w cenie 5 zł do zakupu w kasie Bytomskiego Centrum Kultury, na stronie www.becek.pl oraz przed seansem w miejscu wydarzenia

05 sierpnia 2022 (piątek), godz. 21.15

„Nieobliczalni” -komedia kryminalna Francja, 2012,

Miejsce: Rynek Bytom

12 sierpnia 2022 (piątek), godz. 21.15

„Niebo w gębie” - komedia Francja, 2012,

Miejsce: Plac Świętej Barbary

19 sierpnia 2022 (piątek), godz. 21.15

„Najlepsze najgorsze wakacje” -komedia USA, 2013,

Miejsce: Pałac w Miechowicach, ul. Dzierżonia 30

26 sierpnia 2022 (piątek), godz. 21.15

„Nie ma mowy!” - komedia romantyczna Kanada/USA, 2015,

Miejsce: Bytomskie Centrum Kultury, pl. Karin Stanek 1

Becekobus plakat

BECEKOBUS

Bytomskie Centrum Kultury w dniach od 15 do 26 sierpnia realizuje wakacyjny BECEKOBUS. Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym na różnorodne ekowarsztaty pod hasłem "W drodze do EKOprzygody”, które odbędą się w kilku dzielnicach Bytomia.

Ważna informacja: W tym roku nie będzie autobusu, który rozwozi dzieci na warsztaty. Stawiamy na ekologię i dlatego też prosimy rodziców o dowiezienie swoich dzieci na zajęcia.

W programie: ekowarsztaty, warsztaty pszczelarskie, warsztaty recyclingowe, warsztaty artystyczne w duchu zero waste. Zajęcia będą odbywać się w godzinach porannych i popołudniowych.

Każdy warsztat to bilet w cenie 5 zł. Bilety dostępny w kasie Bytomskiego Centrum kultury, na stronie www.becek.pl oraz w przypadku wolnych miejsc bilet będzie można zakupić w miejscu wydarzenia.

Uwaga: Zapraszamy również dzieci z Ukrainy. Organizowane zajęcia integracyjne dedykowane obywatelom Ukrainy przy udziale obywateli z Polski. Організовані заняття інтеграційні присвячені громадянам України за участю громадян Польщі. Kontakt: Paula Zalewska: T: 32/ 389 31 09 w. 121, email: p.zalewska@becek.pl

Becekobus recyklobusik

RECYKLOBUSIK

15–19 sierpnia, godz. 10.00–13.00

Ekowarsztaty na których wykorzystamy butelki PET. Uczestnicy wykonają ze starych butelek: doniczki w różnych kształtach, karmniki dla ptaków, pojemniki na długopisy. Dzięki ponownemu wykorzystaniu plastiku, uczestnicy nie będą musieli kupować nowych rzeczy.

Prowadzenie: Michał Kaczmarek - posiada 8 lat doświadczenia pracy w instytucjach kultury. Obecnie prowadzi warsztaty „Drewniaki EKO-Cudaki” i koordynuje rodzinne warsztaty rękodzieła w Beceku.

15.08 – Bytomskie Centrum Kultury

16.08 – Klub Sezam, Arki Bożka

17.08 – SP 44, Szombierki

18.08 – Wodny Plac Zabaw, Park Miejski

19.08 – Plac Św. Barbary, Rozbark

SPLOTOBUSIK

15–19 sierpnia, godz. 10.00–13.00

Recyclingowe warsztaty tkania na ramkach, podczas których uczestnicy poznają podstawowe sploty tkackie i stworzą ozdobną tkaninę. Czas warsztatów to okazja do rozmów o historii, zwyczajach i ekologii.

Prowadzenie: Anna Niedzielska - pasjonatka ludowości, tradycji i rzemiosł dawnych, przedmiotów z historią i duszą.

15.08 – Bytomskie Centrum Kultury

16.08 – Klub Sezam, Arki Bożka

17.08 – SP 44, Szombierki

18.08 – Wodny Plac Zabaw, Park Miejski

19.08 – Plac Św. Barbary, Rozbark

PSZCZOŁOBUSIK

15–19 sierpnia, godz. 14.00–17.00

W ramach warsztatów poznamy życie pszczół, zobaczymy ul ze szklaną ścianą, zbudujemy domy dla zapylaczy oraz zrobimy świece z pszczelego wosku. Pszczelarze nauczą rozróżniać przeróżne gatunki zapylaczy i opowiedzą dlaczego owady zapylające są ważne dla przyrody.

Prowadzenie: Krzysztof Poppe, właściciel Pasieki Śląskie Miody. Pszczelarz z ogromnym doświadczeniem, rozwijający na Śląsku idee miejskich pasiek i prowadzący kursy dla początkujących pszczelarzy.

15.08 – Bytomskie Centrum Kultury

16.08 – Pałac w Miechowicach

17.08 – Klub Sezam, Arki Bożka

18.08 – SP 44, Szombierki

19.08 – Wodny Plac Zabaw, Park Miejski

becekbus artbusik

ARTBUSIK

22–26 sierpnia, godz. 10.00–13.00

Celem zajęć jest zapoznanie się z upcyklingiem oraz wykorzystywanie go do własnych korzyści jak i dla otaczającej nas przyrody. Poprzez zabawę uczestnicy zapoznają się z dziełami sztuki, tworzeniem czegoś z „niczego”, czyli w duchu zero waste.

Prowadzenie: Magdalena Wesołowska - absolwentka Uniwersytetu Śląskiego. Właścicielka firmy My Moment. Prowadzi cykl warsztatów dla dzieci w BECEKu oraz warsztaty z malowania emocjami dla kobiet w Pałacu w Miechowicach.

22.08 – Klub Sezam, Arki Bożka

23.08 – Klub Relaks, Szombierki

24.08 – Pałac w Miechowicach

25.08 – SP 16, Bobrek

26.08 – Rolkowisko ul. Pułaskiego

becekobus naukobusik

NAUKOBUSIK

22–26 sierpnia, godz. 10.00–11.00

Warsztaty popularnonaukowe. W czasie 60 minut dobrej zabawy uczestnicy samodzielnie wykonają szereg eksperymentów i doświadczeń pod okiem prowadzącego. Zobaczymy jak spalają się węglowodory i jakie niesie to konsekwencje dla środowiska, wyprodukujemy własne „chmurki” smogu w butelkach i dowiemy się, w jaki sposób można przeciwdziałać zanieczyszczeniom powietrza.

Prowadzenie: Cezary Olchawa - ekodoradca z Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Od wielu lat zajmuje się edukacją pozaformalną i nauczaniem metodą eksperymentu.

22.08 – Klub Sezam, Arki Bożka

23.08 – Klub Relaks, Szombierki

24.08 – Pałac w Miechowicach

25.08 – SP 16, Bobrek

26.08 – Rolkowisko, ul. Pułaskiego

EKOBUSIK

22–26 sierpnia, godz. 14.00–17.00

Ekowarsztaty na których tworzyć będziemy domki dla owadów z doniczek, puszek, bomby kwietne - z ziemi i nasionek, malować będziemy ekologiczne torby bawełniane farbami i flamastrami, stworzymy mydełka z bazy glicerynowej, barwników, zapachów i innych dodatków, stworzymy też inne recyclingowe przedmioty użytkowe, aby pokazać, że fajne rzeczy mogą powstać z niefajnych śmieci.

Prowadzenie: Paulina Zdancewicz, dyplomantka Szkoły Aktorskiej przy Teatrze Śląskim. Miłośniczka aktywności fizycznej, ekologicznego stylu życia i wegańskiej kuchni, prowadzi festyny ekologiczne w śląskich miastach.

22.08 – Pałac w Miechowicach

23.08 – Klub Sezam, Arki Bożka

24.08 – Klub Relaks, Szombierki

25.08 – Rolkowisko, ul. Pułaskiego

26.08 – SP 16, Bobrek

W razie niepogody zajęcia będą odbywać się wewnątrz budynku, w miejscu wydarzenia. W przypadku zajęć organizowanych na rolkowisku oraz w Wodnym Placu Zabaw będziemy informować na bieżąco o zmianach.

Pamiętajcie ilość miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy na wakacyjną przygodę!

Głównym Parterem Becekobusa jest FORTUM - lider w obszarze czystej energii.

Projekt realizowany w partnerstwie z Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom, które przygotuje prelekcje związane z profilaktyką uzależnień. W ciągu roku z usług CPU działającego przy ul. Tarnogórskiej, korzysta około tysiąca osób z różnego rodzaju uzależnieniami, a także ich rodziny. Jednym z ważniejszych zadań Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom jest działalność profilaktyczna dla uczniów bytomskich szkół oraz ośrodków pracujących z dziećmi i młodzieżą w ramach przeciwdziałania uzależnieniom i ich skutkom. (…) Współpracujemy ze szkołami przez cały rok szkolny, ale też służymy wsparciem rodzicom, którzy zwłaszcza w okresie, kiedy szkoły prowadziły zdalne nauczanie, często zgłaszali się do nas z obawami o swoje dzieci, które zbyt dużo czasu spędzały przy komputerze czy ze smartfonem w ręku -mówi Aleksandra Przybyła, dyrektorka CPU.

PARKOBAJTLE

Bilety w cenie 5 zł dostępne w kasie Bytomskiego Centrum Kultury oraz na www.becek.pl oraz na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia.

Miejsce: Bytom, Park Miejski im. F. Kachla przy Stawie Północnym (wejście od ul. Olimpijskiej).

07 sierpnia 2022 (niedziela), godz. 14.00

Spektakl w wykonaniu grupy O!Teatr

„Bajka o królewnie Marysi i lodowej górze”

Dzięki tej historii najmłodsi będą mieli okazję przenieść się do Królestwa Srebrnego Szczytu, gdzie panują: król Patyk i królowa Tasiemka. Ich córką jest tytułowa królewna Marysia. Spektakl to zabawna, pouczająca i dająca do myślenia opowieść o przyjaźni, miłości i empatii z błyskotliwymi

i humorystycznymi dialogami rodem z książek Kornela Makuszyńskiego.

14 sierpnia 2022 (niedziela), godz. 14.00

MALUCHY W KRAINIE DŹWIĘKU - czyli muzyka, ruch i zabawa:

„Rockendrollowo! Po amerykańsku” - Poczujmy się jak sam Elvis Presley! Przy amerykańskich rytmach potańczymy i pokażemy publice, co to znaczy prawdziwy Rock and Roll!

21 sierpnia 2022 (niedziela), godz. 14.00

Spektakl w wykonaniu grupy O!Teatr

„Bajka o gajowym Chrobotku” -Widzowie spektaklu poznają Chrobotka, bohatera bajki Vaclava Ctvrtek’a. Ten dobry gajowy nauczy najmłodszych jak zachowywać się w lesie, przedstawienie uczy, że nie warto się kłócić, a wykorzystując innych możemy tylko stracić przyjaciół.

28 sierpnia 2022 (niedziela), godz. 14.00

MALUCHY W KRAINIE DŹWIĘKU - czyli muzyka, ruch i zabawa:

„Dylu dylu! Po polsku” - Dzięki rodzimym pieśniom i dźwiękom, będziemy mogli doświadczyć,

że ludowe brzmienia mogą zapewnić nam wspaniałą zabawę. Sprawimy, że cały Park będzie śpiewał razem z nami!

PARKOGRANIE

Bilety w cenie 5 zł dostępne w kasie Bytomskiego Centrum Kultury oraz na www.becek.pl oraz na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia.

Miejsce: Bytom, Park Miejski im. F. Kachla przy Stawie Północnym (wejście od ul. Olimpijskiej)

7 sierpnia, godz. 17:00

Koncert „Jazz Bar Band”

Hanka Rożeń - wokal

Sylwester Sośniak - gitara

Rafał Smoleń - skrzypce

Maciek Kitajewski - kontrabas.

14 sierpnia, godz.17:00

"Waldemar Rychły i Przyjaciele"

Koncert „Etno – Folk” w nowoczesnych aranżacjach, zespolony z rockiem

akustycznym, europejską muzyką klasyczną, jazzową oraz improwizacją.

21 sierpnia, godz. 17:00

"FLY ME TO THE MOON"

Nowak & Kwiatkowski Acoustic Duo

w składzie:

Paulina Nowak śpiew,

Bartłomiej Kwiatkowski gitara/

oraz gościnnie Mateusz Lasatowicz fortepian

Kameralny duet akustyczny, czyli subtelny wokal przy akompaniamencie

strun gitary.

28 sierpnia, godz. 17:00

NORTH CAPE

Pięciu mężczyzn, pięć głosów, pięć mikrofonów.. tyle wystarczy, by tworzyć wyjątkową muzykę!

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon