Już w najbliższą sobotę chętni będą mogli zwiedzić Elektrociepłownię Szombierki

Co dalej ze śląską katedrą industrii? Takie pytanie towarzyszyć będzie zaplanowanej na 11 maja 2024 wycieczce po EC Szombierki. Wszystko w ramach weekendowego festiwalu, który odbędzie się w Bytomiu. A przecież podobne wydarzenia - nie zdarzają się codziennie...

T. Staniek
EC Szombierki

Podobnej perełki raczej trudno szukać w okolicy. Jeszcze trudniej zrozumieć, dlaczego zabytek, przez lata zaniedbań... w najlepszej kondycji nie jest.

Najgęstsze z czarnych chmur, niespełna 2 lata temu, przegoniła oficjalna informacja o nowym właścicielu EC Szombierki. Spółka Arche podjęła już nawet pewne kroki związane z rewitalizacją obiektu. Jednak na efekt końcowy, oraz nadanie bytomskiej katedrze industrii zupełnie nowych funkcji - trzeba cierpliwie poczekać...

W międzyczasie (którego nie sposób dokładnie określić), Elektrociepłownię Szombierki, w stanie obecnym - można zwiedzać. Oczywiście pod czujnym okiem przewodnika, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Kolejna taka okazja, na wszystkich chętnych, czeka już w najbliższą sobotę. W ramach odbywającego się w Bytomiu dniach 10-12 maja Aglo Festiwalu, w bogatym kalendarium wydarzeń, organizatorzy uwzględnili także spacer po EC Szombierki. Chętnych po obiekcie oprowadzi Marcin Doś. Zgodnie z założeniem, wycieczka (w cenie 5 złotych!) ma potrwać 90 minut. Początek spotkania zaplanowano na godz. 10:00, 11 maja 2024, oczywiście pod zabytkiem. Bilety (ograniczona pula) można nabyć na stronie Bytomskiego Centrum Kultury.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon