Już wkrótce rozpocznie się kompleksowa przebudowa ul. Nickla. Miasto podpisało umowę

Na kompleksowy remont tej ważnej ulicy, mieszkańcy Miechowic (i nie tylko) czekali od lat. 27 maja 2024, miasto podpisało umowę z wykonawcą zaplanowanej inwestycji. Pierwsze prace remontowe mają rozpocząć się już wkrótce...

UM w Bytomiu
Już wkrótce rozpocznie się remont ul. Nickla

Po niespełna pół roku, w drodze postępowania przetargowego udało się wyłonić wykonawcę. Przebudową ul. Nickla zajmie się firma Drogopol Sp. z o.o. z Katowic. Oprócz kompleksowego remontu jezdni, zrealizowana zostanie także druga inwestycja związana z przebudową kanalizacji deszczowej w ul. Nickla i Relaksowej.

Co dokładnie jest do zrobienia?

W przypadku ul. Nickla, to przede wszystkim remont całej jezdni wraz z miejscami postojowymi, przebudowa skrzyżowań z ul. Relaksową i Daleką, remont i rozbudowa zjazdów do posesji oraz budowa zupełnie nowych chodników. Powstanie także nowa kanalizacja deszczowa i system oświetlenia. Po wykonaniu wymienionych prac, planowane jest także nasadzenie zieleni. Ponadto, druga inwestycja zakłada także powstanie kanalizacji deszczowej grawitacyjnej na odcinku północo-wschodniej części ul. Nickla i Relaksowej. Nie zabraknie także przepompowni deszczówki, nowych studni kanalizacyjnych i wpustów deszczowych.

Oddanie już w 2025

Zgodnie z założeniem, nowa ul. Nickla wraz z przebudowaną kanalizacją deszczową - mają być gotowe już pod koniec września przyszłego roku. Wartość inwestycji to 12 mln 240 tys. zł. Kompleksowe działania mogą zostać zrealizowane dzięki pozyskanym przez miasto środkom zewnętrznym.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon