Już za chwilę Memoriał Błażyńskiego, czyli święto zdolnych pięściarzy

Memoriał Leszka Błażyńskiego to już stałe wydarzenie w bytomskim kalendarzu imprez sportowych. Znowu będzie okazja, aby na własne oczy zobaczyć nadzieje polskiego boksu. Niektórzy zawodnicy już mają na koncie imponujące sukcesy.

Images PLAKAT AKTUALNY NEW1

Polski boks już od kilku lat jest w poważnym kryzysie, ale wciąż nie brakuje młodzieży, która garnie się do tego sportu. Pozostaje mieć nadzieję, że w końcu doczekamy się zdolnych zawodników, którzy będą się bić o największe tytuły. W ich rozwoju pomagają takie imprezy, jak ta, która już od kilkunastu lat odbywa się w Bytomiu.

Memoriał Leszka Błażyńskiego w tym roku będzie mieć już swoją piętnastą edycję. Młodzi i zdolni zawodnicy będą rywalizować w weekend 13-14 listopada. Impreza odbędzie się w hali "Na Skarpie" w Szombierkach, a między linami nie zabraknie pięściarzy, którzy już mają na koncie duże sukcesy.

- Piętnasta edycja świetnie się zapowiada, bo do Bytomia przyjadą medaliści mistrzostw Europy, najlepsi młodzi krajowi zawodnicy, czy zwycięzcy międzynarodowych turniejów - mówi słynny pięściarz z Bytomia Damian Jonak (za UM Bytom).

W zawodach na pewno zobaczymy uzdolnionego reprezentanta Bytomskiej Akademii Boksu. To Oliwier Szot, który niedawno zdobył mistrzostwo Polski juniorów.

Patronem imprezy jest legenda polskiego boksu, która przez kilka lat należała do bokserskiej sekcji Szombierek Bytom. Leszek Błażyński dwukrotnie zdobywał brązowy medal igrzysk olimpijskich. W dorobku miał także mistrzostwo i wicemistrzostwo Europy. Niestety, wybitny sportowiec popełnił samobójstwo 6 sierpnia 1992 roku.

Także miejsce Memoriału Błażyńskiego jest historyczne. Tam, gdzie dziś jest hala "Na Sakrpie", wcześniej stał obiekt sportowy, który był domem m.in. pięściarzy Szombierek.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Jonak robinson tymex21 boks bytom

Jonak straszy swojego rywala. "I tak go będę bił"

Jonak damian pulawy

Jonak jak za najlepszych czasów. Fenomenalny nokaut

Nikolas pawlik boks bytom

Pięściarz z Bytomia wicemistrzem Europy!

Jonak wolosz tymex boxing night bytom

Jonak, Brodnicka, Gromadzki. Gwiazdy będą bić się w Bytomiu!

Bytom zorganizuje mistrzostwa Polski juniorów w boksie

Nadzieje polskiego boksu będą walczyć w Bytomiu

Damian Jonak wrócił na ring

Mocno zaczął, a potem tracił siły. Jonak tylko zremisował

Damian Jonak stoczy rewanż z Andrew Robinsonem

Jonak wraca do ringu. Na tę walkę czekał prawie 3 lata