Kalkulator ubezpieczeń na życie bez podawania danych osobowych — jak działa?

Zastanawiasz się nad zakupem ubezpieczenia na życie przez internet, ale obawiasz się podawanie danych osobowych? Warto wiedzieć, że nie przy każdym kalkulatorze online konieczne jest podanie imienia, nazwiska czy PESEL. W niektórych narzędziach wystarczy wpisać podstawowe dane, takie jak rok urodzenia. Dowiedz się, jak działają takie kalkulatory ubezpieczeń na życie.

Kalkulator Ubezpieczeń bytomski pl

Kalkulator ubezpieczeń na życie – czym jest?

Kiedyś, aby uzyskać ubezpieczenie na życie, należało odwiedzić placówkę stacjonarną danego towarzystwa ubezpieczeniowego lub spotkać się z agentem. Obecnie można wykupić polisę w dużo łatwiejszy sposób, bo przez internet. Jak to możliwe? Wystarczy skorzystać z internetowej porównywarki. Dzięki temu znajdziesz dopasowane ubezpieczenie:

 • na podstawie danych z kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych,
 • nie wychodząc z domu, gdyż cały proces możesz wykonać z dowolnego miejsca na ziemi za pomocą telefonu czy komputera podłączonego do sieci internetowej,
 • o dowolnej porze dnia i nocy,
 • bez podawania danych osobowych.

Korzystanie z kalkulatora ubezpieczeń na życie to wygodny i bezpieczny sposób na znalezienie odpowiedniego ubezpieczenia. Po uzyskaniu zestawienia ofert od kilkunastu ubezpieczycieli możesz w zaciszu swojego domu spokojnie przeanalizować warunki polis. Dzięki temu nie podejmiesz pochopnej decyzji, tak jak mogłoby to wyglądać podczas spotkania z agentem. W zależności od swoich potrzeb możesz wybrać standardowe ubezpieczenie na życie, które ochroni bliskich, gdy Ciebie zabraknie lub o bardziej rozszerzonym zakresie.

Jakie informacje są potrzebne, aby skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń?

Jeśli obawiasz się o bezpieczeństwo swoich danych, to zrozumiałe, że nie chcesz podawać swojego imienia, nazwiska, adresu zamieszkania czy peselu. Na szczęście korzystając z kalkulatora ubezpieczeń na życie, jedyne co potrzebujesz wpisać to:

 • rodzaj ubezpieczenia,
 • datę urodzenia,
 • otrzymane wynagrodzenie — tę informację podajesz w widełkach,
 • wykonywany zawód,
 • zakres ochrony ubezpieczenia – w zależności od Twoich potrzeb polisa może chronić tylko w przypadku śmierci lub może być rozszerzona o inne zdarzenia,
 • kod pocztowy – ta informacja jest istotna do oceny ryzyka ubezpieczyciela,
 • numer telefonu i adres e-mail – dzięki tym danym, konsultant może skontaktować się z Tobą w celu wsparcia przy korzystaniu z kalkulatora ubezpieczeń na życie.

Dopóki nie zdecydujesz się na wykupienie jednej z polis, nie musisz podawać żadnych danych identyfikacyjnych. Więcej na temat korzystania z takiego kalkulatora ubezpieczeń na życie możesz przeczytać na stronie https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/b/kalkulator-ubezpieczen-na-zycie-bez-podawania-danych-osobowych-jak-dziala/154.html.

Gdzie mogę skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń bez podawania danych osobowych?

Na rynku nie brak możliwości skorzystania z internetowych porównywarek. Jeśli jednak nie chcesz podawać danych osobowych, to ciekawym pomysłem będzie użycie kalkulatora na stronie rankingubezpieczennazycie.pl. Pamiętaj, że otrzymanie zestawienia ofert ubezpieczeń jest w pełni darmowe i nie zobowiązuje Cię do zakupu jednego z nich. To łatwy i bezpieczny sposób na wybór odpowiedniej polisy.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon