Kamieniczka blisko Rynku za... 150 tys. zł!

Miasto już po raz kolejny wystawiło na sprzedaż niewielką kamieniczkę mieszczącą się zaledwie kilkadziesiąt metrów od bytomskiego Rynku. Cena wywoławcza nieruchomości wynosi zaledwie 150 tysięcy złotych.

Krakowska4

To już trzeci przetarg na zbycie udziału gminy w budynku przy ul. Krakowskiej 4. Wcześniejsze postępowania przeprowadzone w marcu i maju zakończyły się bez rozstrzygnięcia. Wobec tego cena została obniżona do poziomu 150 000 zł. Oferta dotyczy 8 spośród 11 lokali znajdujących się w kamienicy, co przekłada się na udział w wysokości 739/1000 w całej nieruchomości. Ewentualny nabywca stanie się właścicielem 4 mieszkań i 4 lokali wraz z przynależnymi do nich piwnicami. Łączna powierzchnia użytkowa przypadająca na oferowany udział wynosi 381,73 m2 (521,69 m2 z pomieszczeniami przynależnymi).

Kamieniczka przy Krakowskiej 4 jest jednym z najstarszych budynków w Śródmieściu - wybudowano ją w 1860 roku. Ma trzy kondygnacje i jest w pełni podpiwniczona. Jest bardzo atrakcyjnie położona, ponieważ od Rynku dzielą ją tylko dwa sąsiednie budynki. Niestety jest w złym stanie, co najpewniej było przyczyną marnego zainteresowania w poprzednich przetargach. Na ścianach oficyny widać liczne pęknięcia, natomiast ściana szczytowa od strony podwórza jest podparta drewnianymi stemplami. Nabywca więc będzie musiał się liczyć z tym, że będzie trzeba zainwestować w gruntowny remont.

Przetarg odbędzie się 11 października. Zainteresowani kupnem oferowanego udziału w nieruchomości muszą wcześniej wpłacić wadium w wysokości 15 000 zł. Minimalne postąpienie w przetargu wynosi 1 500 zł.

Tak zmieni się Rycerska 1

Może Cię zainteresować:

Dawna przychodnia zmieni się w aparthotel

Autor: Daniel Lekszycki

28/07/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Montaż nowych mebli miejskich na Rynku

Rozpoczęło się meblowanie Rynku. Będzie też więcej zieleni

Bytom Gloria Palast

Bytomska Gloria znów zachwyca

15 najważniejszych dzieł moderny na Śląsku

Śląska moderna: ikoniczne dzieła architektury w Bytomiu

Remont dawnego kina Gloria

Kino Gloria ukryte pod rusztowaniami

Wnetrze bombki na rynku

Usiądź na fotelu św. Mikołaja i wejdź do wielkiej bombki

Bytomski2 milka video

Videorelacja z finału Milki

Bytomski2 kurtyna wodna

Kurtyny wodne na ochłodę