Kamil Rakoczy już nie jest bezrobotny

Kamil Rakoczy długo nie musiał czekać na nowe wyzwanie w trenerskiej karierze. Były szkoleniowiec Polonii Bytom znowu będzie pracować w III lidze i za kilka tygodni zmierzy się ze swoim byłym pracodawcą.

Fot. poloniabytom.com.pl/Krzysztof Kadis
Kamil rakoczy polonia bytom

Pod koniec czerwca Polonia Bytom podjęła decyzję o zakończeniu współpracy z Kamilem Rakoczym. Szkoleniowiec prowadził dwukrotnego mistrza Polski przez trzy lata. Odchodził w niezbyt miłej atmosferze, bo kibice głównie jego obwiniali za to, że niebiesko-czerwoni nie potrafią awansować do II ligi i dodatkowo z sezonu na sezon grają coraz mniej efektowny futbol.

Bytomianie na jego miejsce zatrudnili Ryszarda Wieczorka. Rakoczy w tym czasie spokojnie czekał na ciekawą ofertę. Ta przyszła dość szybko, bo w miniony wtorek 42-latek podpisał kontrakt z nowym klubem.

Rakoczy zostaje na poziomie III ligi. Teraz będzie odpowiadać za wyniki w Stali Brzeg. Ten zespół przeciętnie rozpoczął nowy sezon i w tej chwili ma na koncie cztery punkty. Konsekwencją było zwolnienie dotychczasowego trenera Marcina Nowackiego.

Stal jest ligowym rywalem Polonii Bytom i starcie tych drużyn nabrało dodatkowego smaczku. Rakoczy z nowym zespołem podejmie klub z naszego miasta 17 września. Co ciekawe, w Brzegu spotka kilku graczy, których trenował w bytomskim klubie, a konkretnie są to Michał Maj, Damian Celuch i Jakub Czajkowski.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon