Karambol na wiadukcie DK94 w stronę Miechowic. Zderzyło się dziesięć samochodów [ZDJĘCIA]

Na ulicy Wrocławskiej w kierunku Miechowic doszło do zderzenia dziesięciu pojazdów, w tym także autobusu miejskiego. Powodem zdarzenia była gołoledź na jezdni. Droga została całkowicie zablokowana. Na miejscu przez ponad dwie godziny działały służby.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 28 stycznia po godzinie 19:00. Na wiadukcie DK94 zderzyło się ze sobą dziewięć pojazdów. Droga w miejscu zdarzenia została całkowicie zablokowana.

- Zderzenie kilku samochodów jest powodem zablokowania DK94 w stronę Miechowic - poinformował bytomski magistrat. Do wypadku doszło na wiadukcie ul. Wrocławskiej w rejonie Bytomia - Karbia - wyjaśnił.

W kolizji brał udział autobus miejski

Na miejsce zadysponowano policję oraz kilka zastępów straży pożarnej. Służby wyznaczyły objazd dla kierowców. Żaden z uczestników zdarzenia drogowego nie odniósł poważnych obrażeń.

- W kolizji brało udział dziesięć pojazdów, w tym autobus miejski, nie było osób poszkodowanych - wyjaśnia Anna Oczkiewicz, rzeczniczka prasowa bytomskiej policji.

Prawdopodobną przyczyną była śliska nawierzchnia jezdni - przed godziną 19:00 pojawił się opad marznącego deszczu. Droga w miejscu zdarzenia została odblokowana około godziny 22:00.

Dk88 szymanowskiego

Może Cię zainteresować:

Gliwice. Wypadek na DK88. Przewrócony TIR blokuje przejazd

Autor: Arkadiusz Nauka

17/01/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon