Kasia Lamik na Międzynarodowym Biennale Sztuki w Chianciano we Włoszech

Jeśli planujecie spędzić wrzesień we Włoszech to od 7 do 14 zapraszamy do Chianciano w Toskanii, gdzie będziecie mogli zobaczyć prace młodej bytomskiej malarki. Wernisaż Międzynarodowego Biennale Sztuki w Chianciano obędzie się 7 września.

Bytomski2 Artists Chianciano Biennale 2013

Biennale w Chianciano są świetną okazją, aby zobaczyć dzieła utalentowanych artystów, które zostały wybrane z całego świata. W edycji 2011 swoje prace prezentowało 160 artystów z całego świata, m.in. z: Chile, Indii, Australii, Filipin, Niemiec czy USA., a kuratorem wystawy był zespół, który realizował wystawy w Victoria & Albert Museum, Lord Leighton Museum, Gagliardi Gallery czy Chelsea Town Hall. Powierzchnia wystawiennicza Biennale to około 3000 metrów kwadratowych, na której prezentuje się zarówno znanych i uznanych artystów jak i wschodzące talenty z całego świata. W 2009 roku, Bienalle w ciągu 16 dni odwiedziło 10 tysięcy osób.

W tym roku Chiancano Art. Musuem będzie gościło prace 120 artystów. Bytomianka, Kasia Lamik, jest jedną z młodszych artystek i będzie reprezentować nasz kraj jako jedna z trójki Polaków, obok Ryszarda Miłka i Aziralili.

Kasia Lamik urodziła się w 1991 roku w Raciborzu, studiuje malarstwo w katowickiej Akademii Sztuk Pięknych, a tworzy i mieszka w Bytomiu, gdzie stworzyła wraz z przyjaciółmi Galerią w domu na jednym z pięter w kamienicy na ul. Krakowskiej 10. Obecnie, Galeria jest już po 6 wystawach: jedna z nich odbyła się w Katowicach w ramach Student Art Festiwalu, inna na terenie Letniego Festiwalu Muzycznego. Współpracowali również z Muzeum Górnośląskim, gdzie zorganizowali wystawę w czasie Nocy Muzeów.

Katarzyna Lamik. Nazwisko, które już teraz warto zapamiętać. Tymczasem zapraszamy do galerii artystki - KLIK

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon