Przedświąteczne widzimisię, czyli plenerowy kiermasz w Parku Miejskim

Choć zdaniem wielu, grudniowa aura (zwłaszcza w swoim najnowszym, szarym wydaniu) plenerom nie sprzyja, dobrą okazją do wyjścia z domu może okazać się udział w przedświątecznym wydarzeniu w Parku Miejskim im. F. Kachla...

Instagram WIDZIMISIE
Widzimisie zapraszają na kiermasz świąteczny

Z jednej strony - pyszne jedzenie i grzane wino. Z drugiej (dla obchodzących Święta Bożego Narodzenia) - ostatnia chwila na zakup prezentów dla najbliższych. Taką możliwość, już z początkiem przyszłego tygodnia, zyskają wszyscy odwiedzający Widzimisie.

Choć większość niedźwiedzi zapadła już w zimowy sen, te najpopularniejsze w Bytomiu odpoczywały zaledwie do 6 grudnia. To właśnie wtedy, lubiany przez mieszkańców (i nie tylko) parkowy lokal wystartował z zimową ofertą. Teraz, przyszła pora na wydarzenie specjalne.

Już 18 grudnia, dokładnie w samo południe, na terenie dawnego minizoo rozpocznie się świąteczny kiermasz, na którym swoje produkty prezentować będzie kilkunastu lokalnych twórców. To m.in.: Tusz i wiatr, Co tu się kroi, Pies&Love, Malinova Atelier, Bardzo Studio, Zamydlone, Pachnąca przestrzeń, Niewinni, Pasieka Rodziny Walter czy Nudelkula.

Zimowe popołudnia i wieczory (kiermasz potrwa aż 5 dni, a zgodnie z założeniem ma działać od godz. 12 do 20), umilać będzie muzyka na żywo i wyjątkowa, świąteczna aura. Organizatorzy zadbali także o dostarczenie niezapomnianych wrażeń nieco młodszym mieszkańcom. Wszystko za sprawą obecności przedstawicieli przedszkola Tika. Z kolei na zakończenie wydarzenia, 22 grudnia o godz. 17:00, chętni będą mogli wysłuchać ulubionych górnośląskich kolęd (oraz licznych ciekawostek na ich temat) w wykonaniu Marka Makarona Motyki.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon