Kierowco z Bytomia, czy potrzebne Ci NNW? Dowiedz się więcej na temat tej polisy

Kierowcy z Bytomia przy kupnie obowiązkowego OC czy dobrowolne autocasco często otrzymują propozycję dobrania dodatkowo polisy NNW. I tu pojawia się pytanie: czy i kiedy warto się na nią zdecydować? Jakie są jej zalety i potencjalne ograniczenia? W poniższym artykule postaramy się znaleźć odpowiedzi na te pytania.

Kierowco z Bytomia, czy potrzebne Ci NNW? Dowiedz się więcej na temat tej polisy

Czym jest i jak działania komunikacyjne ubezpieczenie NNW

O tym, jak działa i czemu służy NNW, wiele mówi jego nazwa – skrót rozwija się bowiem jako „ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków”. Jak można się zatem domyślać, obejmuje ono bezpośrednie i pośrednie koszty finansowe obrażeń cielesnych oraz psychicznych doznanych na osobie w wyniku zdarzenia drogowego. Mówiąc prościej, jeżeli doznasz poważnego złamania w efekcie wypadku, np. po zderzeniu z innym samochodem, koszt leczenia i rehabilitacji zostanie pokryty właśnie z tego ubezpieczenia.

Co istotne, ubezpieczenie NNW przez internet czy kupione stacjonarnie w Bytomiu jest odrębne wobec OC. Co to znaczy? Chodzi o to, że odszkodowanie z NNW zostanie wypłacone, nawet jeśli kierowca otrzymał je również z polisy sprawcy. Należy przy tym zaznaczyć, że ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków zadziała w każdej sytuacji niezależnie od przyczyny. Oznacza to, że za poważne obrażenia i urazy otrzymasz odszkodowanie, nawet jeśli z własnej winy spowodujesz wypadek lub wyniknie on z czynników niezależnych, zewnętrznych.

W odróżnieniu od OC, które ochroną obejmuje wyłącznie kierowcę pojazdu, NNW może dotyczyć również pasażerów bez względu na ich liczbę. Jeżeli więc zdarzenie drogowe będzie na tyle skomplikowane, że ucierpią wszystkie osoby siedzące w Twoim aucie, każda z nich otrzyma stosowaną rekompensatę finansową. Zdarzają się też ubezpieczenia imienne, które dotyczą konkretnej osoby niezależnie od tego, jakim środkiem komunikacji się przemieszcza. Przedmiotem niektórych takich ofert są nawet podróże komunikacją publiczną.

Ubezpieczenie NNW pozwala starać się o odszkodowanie w następujących przypadkach:

  • śmierć,
  • trwały uszczerbek na zdrowiu

Gdzie i jak kupić NNW

Polisę wykupuje się na rok, często jednocześnie z innymi ubezpieczeniami, np. OC i AC. Przy jej wyborze należy zwracać uwagę na zakres sytuacji, których dotyczy oraz sposób rozliczenia i kwalifikacji obrażeń. Ważne, aby wszystkie zasady i warunki były jak najprostsze, zrozumiałe i akceptowalne z Twojego punktu widzenia. Bardzo istotną zmienną jest też suma ubezpieczeniowa, której wysokość należy dopasować do indywidualnych potrzeb, wymagań i możliwości kierowcy.

Suma ubezpieczeniowa decyduje o wysokości zarówno składki, jak i ewentualnego odszkodowania. To jej wartość określa maksymalny poziom rekompensaty finansowej, jaka może zostać udzielona poszkodowanemu kierowcy czy pasażerowi. Dlatego staraj się dobrać ją w taki sposób, aby składka była dla Ciebie akceptowalna, a wysokość odszkodowania odpowiednia z punktu widzenia skutków finansowych utraty życia bądź zdrowia. Cały czas pamiętaj przy tym, że NNW pozostaje niezależne od innych ubezpieczeń, z których w razie śmierci lub utraty zdrowia należy Ci się odszkodowanie, jak np. polisa na życie.

Gdy już znajdziesz oferty, które odpowiadają Ci pod względem zakresu ochrony, warto porównać ich cenę. W tym celu można sięgnąć po kalkulator OC, AC i NNW – proste w obsłudze narzędzie, w którym wystarczy wypełnić formularz, żeby otrzymać ranking polis posegregowanych od najtańszej do najdroższej. Najlepsze ubezpieczenie można znaleźć także w jednej z multiagencji działających w Bytomiu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Akademickie Mistrzostwa Polski w Skarpie Bytom

Akademickie Mistrzostwa Polski w Skarpie Bytom

BPK inwestuje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną

BPK inwestuje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną

Graj w tenisa w komfortowych warunkach, czy to zimą, czy latem. Silesia Club Bytom zaprasza

Graj w tenisa w komfortowych warunkach

Już 24 lutego startuje II edycja Festiwalu Restauracji Śląskich

Startuje II edycja Festiwalu Restauracji Śląskich

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie szyb w aucie?

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie szyb w aucie?

Zdjęcie główne matrix media

Top 5 tanich tabletów do nauki – jaki kupić?

Matrix Media zdjęcie główne

TOP 4 niezawodnych rowerów elektrycznych – Ranking 2022