King's Singers na dobry początek

Dziś rozpoczyna się festiwal Garczycki Antico e Moderno. Tydzień muzycznej uczty zainauguruje koncert King's Singers.

Bytomski2 gorczycki2013

Gerwazy Gorczycki jest jedną z najznamienitszych postaci w historii Bytomia. Był wybitnym kompozytorem późnego okresu polskiego baroku, którego twórczość jest niezwykle ceniona przez muzykologów na całym świecie. Dotąd głównie kojarzony z Krakowem, Bytom coraz częściej przypomina, że Gorczycki urodził się na Rozbarku. Po latach zapomnienia, imieniem kompozytora nazwano Szkołę Podstawową nr 6 oraz salę koncertową w filii Muzeum Górnośląskiego. Już niebawem zostanie otwarty Ośrodek Kulturalno-Edukacyjny przy kościele św. Jacka, którego patronem będzie właśnie Gerwazy Gorczycki.

Dziś rozpocznie się festiwal, który nie tylko będzie przypominał nazwisko Gorczyckiego, ale przede wszystkim jego twórczość. W dniach od 4. do 12 października odbędzie się szereg koncertów, prezentujących, bądź nawiązujących do kompozycji sławnego bytomianina. Ponadto w programie przewidziano również wycieczkę jego śladami, projekcję filmu dokumentalnego, wystawę oraz debatę o śląskich korzeniach kompozytora.

Dziś o 19:30 w kościele św. Jacka odbędzie się koncert inauguracyjny znanego zespołu King's Singers z Wielkiej Brytanii. Wstęp wolny.

{youtube}8PdABx0Xats{/youtube}

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt mikolaje bytom

Mikołaje opanują Bytom

Byt wielokulturowy bytom2

Przyłącz się do gry!

Byt wianki

Cuda wianki w parku

Byt ruksza galeria careof

Dyrektor CSW Kronika wyróżniony

Teatr ROBARK zaprasza w Grudniu

Serce Robotnika napędza praca

Bytomski5 boulevard

Stary Bytom na Noc Muzeów