KIO odrzuciło skargę Alby

Potwierdziły się nasze wczorajsze doniesienia. Protest Alby został odrzucony przez Krajową Izbę Odwoławczą. Miasto podpiszę umowę na wywóz odpadów z konsorcjum reprezentowanym przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o. o. (PUK).

Bytomski2 smieci

Miasto nie mogło podpisać umowy na odbiór odpadów z PUK ponieważ konsorcjum firm reprezentowanych przez Albę Południe Sp. z o.o. złożyło odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej.

Według nowych przepisów od pierwszego lipca powinna być znana firma, która na zlecenie gminy będzie odbierać śmieci od wszystkich Bytomian. Tak też się stało. Urzędnicy zdecydowali się na ofertę Prywatnego Zakładu Oczyszczania Miasta Waldemara Stracha, który dotąd obsługiwał ok. 60% mieszkańców. Alba wówczas skierowała jednak odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej, która uznała ceny zaproponowane przez Waldemara Stracha jako rażąco niskie i unieważniła wynik postępowanie.

Ratusz musiał ponownie rozpatrzyć złożone oferty. Procedura miała potrwać maksymalnie do końca wakacji, lecz urzędnicy wcześniej podjęli decyzję. Postawiono na konsorcjum Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych sp. z o.o i A.S.A. Eko Polska.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski4 hasioki

Kiedy odbierane będą śmieci z poszczególnych...

Bytomski2 elektro smieci

Jest harmonogram odbioru elektro-śmieci

Bytomski2 puk kosze

Przygotowania do segregacji – umowa z PUK...

Bytomski2 9a319273087cf775f4c0e23f2123a2cd

Z fejsa Bytomski.pl

Bytomski4 puk kosze

Od stycznia taniej za segregowane odpady

Bytomski2 hasioki

Wreszcie znamy odbiorcę śmieci

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów