Kolejami Śląskimi w Tatry? Dlaczego nie!

Mieszkańcy województwa śląskiego przygotowują się do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz ferii zimowych. Okazuje się, że całkiem spore grono osób swój wolny czas spędzi w stolicy polskich Tatr – Zakopanem. Oczywiście na miejsce dojechać jakoś trzeba, więc dlaczego nie skorzystać z oferty Kolei Śląskich? W okresie świąteczno-noworocznym i ferii zimowych pasażerowie po raz kolejny dojadą pociągiem KŚ do Zakopanego. Szczegóły poniżej.

Kolejami Śląskimi w Tatry? Dlaczego nie!

Pociąg Sprinter Ornak ruszy w trasę!

Zgadza się! Pociąg Sprinter Ornak będzie kursował w soboty, niedziele i święta, od 23 grudnia do 7 stycznia oraz od 27 stycznia do 11 lutego. Naturalnie, ograniczenia w kursowaniu pociągu są wynikiem prac remontowych prowadzonych na torach i w stacji Zakopane. Warto mieć na uwadze, że pociąg nie będzie zatrzymywał się na stacji Chabówka, zatem podróż przebiegnie sprawniej. Zwłaszcza, że PKP PLK oddały do użytku nową łącznicę i właśnie z niej będzie korzystał Ornak.

Dogodna godzina odjazdu

Pociąg Kolei Śląskich do Zakopanego będzie wyruszać z Katowic o godz. 7:16. Co więcej, pociąg zatrzyma się m.in. w Tychach, Bielsku-Białej, Żywcu czy Nowym Targu. Do Zakopanego dotrze o godz. 12:19. Warto podkreślić, że przed polską stolicą Tatr Ornak zatrzyma się w Białym Dunajcu oraz w Poroninie. W drogę powrotną pociąg KŚ wyruszy o 17:20, a do Katowic dotrze o godz. 21:52.

Kierunek Małopolska

Warto mieć na uwadze, że Zakopane to nie jest jedyna miejscowość poza województwem śląskim, do której pasażerowi mogą dotrzeć Kolejami Śląskimi. Okazuje się, że w Małopolsce pociągi Spółki kursują również do Krakowa i Oświęcimia.

Koleje Śląskie – by podróżowało się lepiej
Koleje Śląskie zapraszają!
WWW | FACEBOOK | X

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon