Kolejarz Stróże - Polonia Bytom 1:3

Podopieczni Jacka Trzeciaka odnieśli pewne zwycięstwo w wyjazdowym spotkaniu z Kolejarzem Stróże. Mimo, że ostatnie pół godziny nasi grali w dziesięciu, zdołali zdobyć dwie bramki, wygrywając 3:1.

Poloniści objęli prowadzenie już w 20. minucie. Dobra gra naszych zaowocowała bramką Michała Płókarza. Gospodarze wyrównali niespełna siedem minut później za sprawą Łukasza Bociana. Wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Kwadrans po rozpoczęciu drugiej części spotkania niebiesko-czerwoni grali w dziesiątkę. Czerwoną kartkę otrzymał zdobywca bramki dla Polonii – Michał Płókarz. To nie przeszkodziło jednak naszym w dobrej grze. W 68. minucie rzut karny dla Polonii wykorzystał Jacek Broniewicz, a wynik ustalił w 76. minucie Dawid Krzemień.

Poloniści mimo spadku do II ligi pokazali dzisiaj charakter. Grając w osłabieniu ponad trzydzieści minut potrafili zdobyć dwie bramki, odnosząc tym samym pierwsze zwycięstwo w sezonie na wyjeździe.

W ostatniej kolejce, 8 czerwca przy Olimpijskiej nasi zagrają z Zawiszą Bydgoszcz. Początek spotkania o 17.00.