Kolejarze pozamykają przejazdy pod wiaduktami. Będą objazdy

Trwająca przebudowa linii kolejowej nr 131 nieustannie dostarcza kierowcom w Bytomiu kolejnych "atrakcji". Tym razem zostanie zamknięty przejazd pod wiaduktami w Rozbarku i Dąbrowie Miejskiej.

UM Bytom
Przebudowa wiaduktow bytom

Proces przebudowy wiaduktu kolejowego nad ulicą Dąbrowa Miejska wkracza w kolejną fazę. Wykonawca ukończył południową nitkę i przystąpi do rozbiórki północnej części obiektu, która następnie zostanie odbudowana. Po przebudowie wiadukt ulegnie powiększeniu, gdyż pod nim oprócz dwóch pasów ruchu wygospodarowane zostanie miejsce na chodnik, którego wcześniej tam nie było.

W związku z kolejnym etapem inwestycji od czwartku 6 czerwca zostanie zamknięty przejazd pod wiaduktem. Prace potrwają do listopada, lecz prawdopodobnie przejazd zostanie udrożniony wcześniej. Na czas przebudowy zostały wyznaczone objazdy:

  • Objazd do Stolarzowic poprowadzony będzie ulicami Celną - al. Jana Nowaka Jeziorańskiego - Frenzla, aż do Placu Szpitalnego, gdzie tablice z informacjami o dalszym objeździe wskażą kierowcom drogę do Stolarzowic;
  • Do Centrum objazd będzie prowadzony ulicami: Suchogórską - Rokitnicką - Stolarzowicką do Placu Szpitalnego i dalej zgodnie z drogowskazami.

W celu zapewnienia dojazdu do KSSE przy ul. Hakuby ulice Podleśna i Dąbrowa Miejska zostaną czasowo dopuszczone do ruchu pojazdów o tonażu powyżej 8 ton.

Blokada na Chorzowskiej

W ramach modernizacji linii kolejowej 131 przebudowywany jest również wiadukt nad ulicą Chorzowską (DK79). Wykonawca ukończył już przyczółki po obu stronach wiaduktu i w ten weekend przystąpi do montażu belek prefabrykowanych. W związku z tym około godziny 20:00 w piątek 7 czerwca ulica Chorzowska zostanie zamknięta w obu kierunkach na odcinku od ul. Pszczyńskiej do Miarki. Ograniczenie będzie dotyczyło rówież pieszych. Otwarcie przejazdu ma nastąpić nocą z niedzieli na poniedziałek.

Na czas montażu zostaną wyznaczone objazdy.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon