Koleje Czeskie zapraszają do wspólnego świętowania w Bohumínie już 23 września!

Koleje Czeskie przygotowują się do obchodów Dnia Kolei Czeskich, który odbędzie się już 23 września br. w Bohumínie. Tak wyjątkowego wydarzenia, nie można przegapić. Okazuje się, że czeski przewoźnik przygotował szereg atrakcji, na które serdecznie zaprasza wszystkich pasażerów, także tych z Polski. Dojazd nie powinien sprawić im problemu, ponieważ w połowie czerwca Koleje Śląskie przywróciły połączenia kolejowe do Bohumína. Jak prezentuje się tegoroczny harmonogram obchodów Dnia Kolei Czeskich? Szczegóły poniżej.

Koleje Czeskie zapraszają do wspólnego świętowania w Bohumínie już 23 września!

Połączenie kolejowe do Bohumína wróciło

Tak, to prawda. Od 11 czerwca 2023 roku Koleje Śląskie przywróciły połączenia kolejowe do Bohumína, które były zawieszone z powodu pandemii Covid-19. Pasażerowie pragnący wybrać się do Bohumína na obchody Dnia Kolei Czeskich, mogą skorzystać z połączenia Bohumín-Chałupki-Bohumín, oferowanego przez śląskiego przewoźnika. Jedno jest pewne, Koleje Czeskie zachęcają do wspólnego świętowania:

Odwiedźcie światy historii, postępu i rozrywki. Ze stacji Bohumín będą odjeżdżały specjalne pociągi prowadzone trakcją parową. Swój tabor będą tu prezentowały nie tylko Koleje Czeskie (České dráhy), ale również spółki z grupy ČD i kontrahenci, np. ČD Cargo, LokoTrain i inni. Całodzienny program zakończy wyjątkowe widowisko – pełne historycznych pereł kolei i nie tylko.”

Jak prezentuje się harmonogram Dnia Kolei Czeskich?

Dobre pytanie. Harmonogram obchodów Dnia Kolei Czeskich, który planowo odbędzie się w Bohumínie 23 września br. przedstawia się następująco:

 • 8:00 - Rozpoczęcie wydarzenia na placu T. Masaryka w Bohumínie
 • 9:00 - Otwarcie terenu wydarzenia
 • 9:30 – 10.00 - Oficjalne rozpoczęcie (scena przy obrotnicy)
 • 10:00 – 11:00 - Pierwsze oprowadzanie z prezentacją taboru na obrotnicy
 • 12:00 – 13:00 - Drugie oprowadzanie z prezentacją taboru na obrotnicy
 • 14:00 – 15:00 - Trzecie oprowadzanie z prezentacją taboru na obrotnicy
 • 17:00 - Koniec programu w lokomotywowni
 • 18:00 - Koncert Janka Ledeckiego na placu T. Masaryka
 • 19:30 - Otwarcie terenu dla wejścia na widowisko nocne
 • 20:00 - Nocne widowisko kolejowe (teren obrotnicy)

O kolejowych atrakcjach słów kilka…

Uczestnicy Dnia Kolei Czeskich w Bohumínie będą mogli odkryć niezwykły:

 • świat historii,
 • świat postępu,
 • świat rozrywki.

Naturalnie nasuwa się pytanie, jakie atrakcje skrywają? Cóż, świat historii to wystawa najpiękniejszych lokomotyw parowych, spalinowych i elektrycznych. Podczas Dnia Kolei Czeskich nie zabraknie przejazdów parowozami i pociągami specjalnymi. Z kolei świat postępu jest reprezentowany przez nowoczesny tabor Kolei Czeskich (ČD), spółek z grupy ČD i kontrahentów. W rejonie hali utrzymania będzie można zobaczyć tabor współczesnej produkcji.

Świat rozrywki został stworzony z myślą o rodzinach z dziećmi. Tradycyjnie czeski przewoźnik zaoferuje bogaty program towarzyszący. Jedno jest pewne, najmłodsi uczestnicy - dzieci znajdą w tym miejscu wiele atrakcji do gry i zabawy. Maskotka Kolei Czeskich ČD) – Elfik nie może się doczekać gości! Oczywiście w świecie rozrywki jak zawsze nie zabraknie warsztatów kreatywnych, dmuchańców, malowania twarzy i innych atrakcji dla najmłodszych miłośników kolei.

Widowisko świetlne

Zwieńczeniem Dnia Kolei Czeskich będzie wyjątkowe widowisko świetlne, pełne historycznego taboru na terenie lokomotywowni Bohumín – nie można tego przegapić! Widowisko rozpocznie się 23 września br. o godzinie 20:00 na obrotnicy w świecie historii. Uczestnicy imprezy będą mogli podziwiać ponad dziesięć eksponatów (w tym eksponaty historyczne), w specjalnie przygotowanym oświetleniu scenicznym, któremu wtórować będzie nastrojowa muzyka. W ramach prezentacji wszystkie pojazdy zostaną dokładnie omówione wraz z wieloma ciekawymi faktami i muzyką tematyczną.

Dzień Kolei Czeskich już 23 września 2023 roku. Nie można tego przegapić!
Koleje Śląskie zapraszają!
WWW | FACEBOOK | TWITTER

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon