Koleje Śląskie i ich specjalna oferta dla rodzin

Okres przedświąteczny to czas, w którym mieszkańcy województwa śląskiego znacznie częściej podróżują pociągami Kolei Śląskich i to w towarzystwie najbliższych im osób. Regionalny przewoźnik doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Właśnie dlatego, spółka przygotowała specjalną ofertę rodzinną. Naturalnie nasuwa się pytanie, jakie daje możliwości? Szczegóły poniżej.

DSC 5512

Oferta specjalna „Rodzina”

Oferta specjalna „Rodzina” to ciekawe rozwiązanie dla pasażerów Kolei Śląskich, którzy podróżują w rodzinnym gronie. Zatem jakie daje możliwości? Cóż, na jej podstawie obowiązuje 30% ulgi dla osób podróżujących wspólnie z dziećmi do 16. roku życia. Co więcej, z oferty może skorzystać grupa liczącą od 2 do 6 osób (w tym maksymalnie dwie osoby dorosłe i minimum jedno dziecko). Dodatkowo dzieci mogą skorzystać z indywidualnych uprawnień do ulgi ustawowej.

Jak można skorzystać z oferty specjalnej „Rodzina”

Dobre pytanie. Najprościej rzecz ujmując, oferta specjalna „Rodzina” ma zastosowanie przy przejazdach w pociągach uruchamianych przez Koleje Śląskie, przewidzianych w rozkładzie jazdy (z wyłączeniem pociągów o charakterze
komercyjnym). Tradycyjnie bilety można nabyć:

  • w punktach odprawy, w biletomatach, w internetowych i/lub mobilnych kanałach
sprzedaży – najwcześniej na 30 dni przed dniem wyjazdu,
  • w pociągu u personelu pokładowego oraz za pośrednictwem aplikacji mobilnej
SkyCash na warunkach określonych w Regulaminie usługi Bilet elektroniczny
w Kolejach Śląskich - wyłącznie w dniu wyjazdu.

Warto podkreślić, że ulgę 30% stosuje się na podstawie dokumentu stwierdzającego wiek dziecka. Rezygnacja z przejazdu części osób jest możliwa, ale pod pewnym warunkiem. Jakim? A no, że liczba uczestników kontynuujących podróż nie będzie mniejsza niż 2 osoby (tzn. w tym jedno dziecko do ukończenia 16 roku życia). Warto mieć na uwadze, że specjalna oferta „Rodzina” nie łączy się z innymi ofertami.

Rodzinna podróż pociągiem Kolei Śląskich? Dlaczego nie!
Koleje Śląskie zapraszają!
WWW | FACEBOOK | X

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon