Koleje Śląskie nagrodzone podczas V Gali Kultury Bezpieczeństwa w transporcie kolejowym!

IMG 6018

W dniu 9 grudnia, w Warszawie odbyła się piąta edycja prestiżowej Gali Kultury Bezpieczeństwa w transporcie kolejowym. Podczas wydarzenia organizowanego przez Urząd Transportu Kolejowego, Kapituła konkursu przyznała 6 nagród i 9 wyróżnień. Jedna z nagród trafiła do Kolei Śląskich za wdrożenie innowacyjnego projektu pt. Mapa zdarzeń i wydarzeń kolejowych autorstwa Pani Naczelnik Działu Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Katarzyny Gawlak.

Zaimplementowana przez Koleje Śląskie Mapa zdarzeń i wydarzeń kolejowych jest nowatorskim sposobem prezentacji danych dotyczących wydarzeń kolejowych, umożliwiająca natychmiastowe wyciąganie wniosków m.in. na temat miejsc miejsc newralgicznych z punktu widzenia bezpieczeństwa przejazdów kolejowo-drogowych czy szczególnie narażonych na występowanie potrąceń zwierzyny Rozwiązanie te jest wykorzystywane w procesach szkoleniowych, a także udostępniane maszynistom, którzy dzięki wyposażeniu w urządzenia mobilne mogą zapoznać się w przystępnej formie z wydarzeniami mającymi miejsce na obsługiwanej trasie. Ponadto stałe aktualizacje mapy pozwalają zwiększać poddawany analizie zasób danych o nowe informacje, co wpływa na zachowanie aktualności wykorzystywanego przez maszynistów systemu.

Wartym rozważenia jest wprowadzenie podobnych rozwiązań także przez innych przewoźników kolejowych lub zastosowanie tego typu innowacji na poziomie krajowym przy współpracy z Urzędem Transportu Kolejowego.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zdjęcie Główne

Nowe, atrakcyjne oferty w Kolejach Śląskich! Sprawdź i jedź

DSC 5512

Koleje Śląskie wprowadziły innowacyjne oferty dla pasażerów!

Byt zdjecie glowne

Koleje Śląskie zapraszają do udziału w badaniu...

Sinsay foto

SiNSAY otworzy się w Centrum Handlowym Agora Bytom!

Zamek Moszna Ferie w zamku dla dzieci

Odkryj Quatromondis - Cztery Światy Hugona Yorcka zapraszają

Zdjęcie Główne

Zajęcia dla każdego tylko w bytomskim Klubie SEZAM

Byt mm 3 glowne

Tani smartwatch z GPS dla dziecka - jaki kupić?