Koleje Śląskie – ofertowe nowości, o których warto wiedzieć

Koleje Śląskie nie próżnują, a stale się rozwijają. Co przekłada się na zmiany w strukturze spółki, jak i atrakcyjne rozwiązania dla wszystkich podróżujących. Nie da się ukryć, że to właśnie oni w ostatnim czasie mogli skorzystać z ciekawych promocji, które zachęcały do pieszych wędrówek czy też otwarcia się na życie kulturalne. Naturalnie nasuwa się pytanie, o jakich nowościach mowa? Szczegóły poniżej.

Koleje Śląskie – ofertowe nowości, o których warto wiedzieć

W grupie raźniej i… taniej!

Miłośnicy pieszych wędrówek, pielgrzymek czy wypraw nad jezioro podróżujący w grupie, powinni bliżej przyjrzeć się ofercie „W grupie raźniej i… taniej!”. Na czym ona właściwie polega? Na każdych 10 uczestników grupy, jeden przewodnik/opiekun może skorzystać z bezpłatnego przejazdu, a co z resztą? Pozostali uczestnicy jadą taniej! Od grup zorganizowanych (tj. złożonych z min. 10 osób, nie wliczając przewodników/opiekunów), pobiera się opłaty za bilety z zastosowaniem specjalnej tabeli opłat za bilety dla uczestników przejazdów grupowych, które są tańsze. Dodatkowo uczestnicy mogą skorzystać z przysługujących im ulg ustawowych (tzn. w zależności od uprawnień pasażerów). Pasażerowie, którzy pragną skorzystać z promocji, powinni wyposażyć się w Kartę przejazdu grupy, dostępną pod adresem www.kolejeslaskie.com/wp-content/uploads/2018/07/PRZEJAZDY-GRUPOWE.pdf i w punktach obsługi pasażera KŚ. Ważne, aby taka karta zawierała: nazwę i adres organizatora, liczbę uczestników, relacje, daty i godziny przejazdów, imię i nazwisko osoby odpowiedzialnej za grupę, jej adres pocztowy i numer dowodu osobistego.

Wypełnioną Kartę przejazdu grupy należy złożyć co najmniej na 2 dni robocze przed zamierzonym wyjazdem dla grupy do 33 osób, a co z większymi grupami? Wypełnioną Kartę przejazdu grupy należy złożyć co najmniej na 4 dni robocze przed planowanym wyjazdem w dowolnym punkcie obsługi KŚ. W pociągu konduktor poprosi o okazanie ważnej Karty przejazdu grupy, biletów oraz ew. uprawnienia do ulg. Osoby zainteresowane, powinny zapoznać się z oficjalnymi przepisami dotyczącymi przejazdów grupowych - www.kolejeslaskie.com/obsluga-podroznych/oferty/na-wycieczke.

Koleje Śląskie – ofertowe nowości, o których warto wiedzieć

Jedź z nami w Beskidy!

Jedź z nami w Beskidy to kolejna, ciekawa oferta przygotowana przez Koleje Śląskie i Starostwo Powiatowe w Żywcu. Na czym polega? A no, na skomunikowaniu połączeń autobusowych z pociągami KŚ. Nie da się ukryć, że jest to idealne rozwiązanie dla osób pragnących podążać malowniczymi szlakami Beskid. Połączenia funkcjonują od piątku do niedzieli, w ramach 2 linii komunikacyjnych:

• Żywiec – Jeleśnia – Sopotnia Mała – Korbielów (5 par kursów).

• Żywiec – Żabnica – Rajcza – Złatna - Rycerka (2 pary kursów).

Podróżujący mogą nabyć bilety bezpośrednio u kierowcy. Ich ceny zaczynają się już od 3 zł, a rozkład jazdy jest dostępny w wyszukiwarce na oficjalnej stronie KŚ.

Nowy Wiceprezes ds. Technicznych w KŚ

Koleje Śląskie nie tylko wprowadzają nowe oferty, ale również zmiany w strukturze spółki. Od 1 listopada br. funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. Technicznych sprawuje Andrzej Wasilewski (absolwent Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Łódzkiego), który jest związany z KŚ od lipca 2021 roku. Nowy Wiceprezes to wieloletni certyfikowany analityk, audytor i menedżer Systemów Zarządzania Bezpieczeństwem w transporcie kolejowym. Laureat nagród i wyróżnień branżowych (m.in. z zakresu kultury bezpieczeństwa w kolejnictwie i wprowadzania systemowych usprawnień dla pasażerów ze szczególnymi potrzebami). Wasilewski przed objęciem nowego stanowiska pełnił funkcję Dyrektora Biura Planowania i Realizacji Przewozów oraz Dyrektora Biura Drużyn Pociągowych. Warto podkreślić, że z branżą kolejową jest związany od wielu lat. Wiceprezes zasiadał w zarządzie m.in. Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (2013-2019) oraz piastował stanowiska kierownicze i dyrektorskie w Łódzkim Zakładzie Przewozów Regionalnych (1981-2013).

Koleje Śląskie – ofertowe nowości, o których warto wiedzieć

Kolej na Zniżki

30 września br. KŚ oraz śląskie obiekty kulturalno-rozrywkowe wystartowały z ciekawą promocją – Kolej na Zniżki. Na czym polega? Ślązacy podróżujący taborami KŚ, otrzymują zniżkę (m.in. 10%, 20%) na zakup biletu do placówek kulturalno-rozrywkowych czy wydarzeń przez nich organizowanych. Do akcji przyłączyła się m.in. Opera Śląska, Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego. Z resztą pełną listę placówek biorących udział w akcji, wysokość zniżek oraz zasady ich przyznawania można sprawdzić na www.kolejeslaskie.com/znizki/ . Nie pozostaje nic innego, jak przyglądać się kolejnym działaniom KŚ, zwłaszcza ich nowym ofertom!

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon