Koleje Śląskie – ofertowe nowości, o których warto wiedzieć

Koleje Śląskie nie próżnują, a stale się rozwijają. Co przekłada się na zmiany w strukturze spółki, jak i atrakcyjne rozwiązania dla wszystkich podróżujących. Nie da się ukryć, że to właśnie oni w ostatnim czasie mogli skorzystać z ciekawych promocji, które zachęcały do pieszych wędrówek czy też otwarcia się na życie kulturalne. Naturalnie nasuwa się pytanie, o jakich nowościach mowa? Szczegóły poniżej.

Koleje Śląskie – ofertowe nowości, o których warto wiedzieć

W grupie raźniej i… taniej!

Miłośnicy pieszych wędrówek, pielgrzymek czy wypraw nad jezioro podróżujący w grupie, powinni bliżej przyjrzeć się ofercie „W grupie raźniej i… taniej!”. Na czym ona właściwie polega? Na każdych 10 uczestników grupy, jeden przewodnik/opiekun może skorzystać z bezpłatnego przejazdu, a co z resztą? Pozostali uczestnicy jadą taniej! Od grup zorganizowanych (tj. złożonych z min. 10 osób, nie wliczając przewodników/opiekunów), pobiera się opłaty za bilety z zastosowaniem specjalnej tabeli opłat za bilety dla uczestników przejazdów grupowych, które są tańsze. Dodatkowo uczestnicy mogą skorzystać z przysługujących im ulg ustawowych (tzn. w zależności od uprawnień pasażerów). Pasażerowie, którzy pragną skorzystać z promocji, powinni wyposażyć się w Kartę przejazdu grupy, dostępną pod adresem www.kolejeslaskie.com/wp-content/uploads/2018/07/PRZEJAZDY-GRUPOWE.pdf i w punktach obsługi pasażera KŚ. Ważne, aby taka karta zawierała: nazwę i adres organizatora, liczbę uczestników, relacje, daty i godziny przejazdów, imię i nazwisko osoby odpowiedzialnej za grupę, jej adres pocztowy i numer dowodu osobistego.

Wypełnioną Kartę przejazdu grupy należy złożyć co najmniej na 2 dni robocze przed zamierzonym wyjazdem dla grupy do 33 osób, a co z większymi grupami? Wypełnioną Kartę przejazdu grupy należy złożyć co najmniej na 4 dni robocze przed planowanym wyjazdem w dowolnym punkcie obsługi KŚ. W pociągu konduktor poprosi o okazanie ważnej Karty przejazdu grupy, biletów oraz ew. uprawnienia do ulg. Osoby zainteresowane, powinny zapoznać się z oficjalnymi przepisami dotyczącymi przejazdów grupowych - www.kolejeslaskie.com/obsluga-podroznych/oferty/na-wycieczke.

Koleje Śląskie – ofertowe nowości, o których warto wiedzieć

Jedź z nami w Beskidy!

Jedź z nami w Beskidy to kolejna, ciekawa oferta przygotowana przez Koleje Śląskie i Starostwo Powiatowe w Żywcu. Na czym polega? A no, na skomunikowaniu połączeń autobusowych z pociągami KŚ. Nie da się ukryć, że jest to idealne rozwiązanie dla osób pragnących podążać malowniczymi szlakami Beskid. Połączenia funkcjonują od piątku do niedzieli, w ramach 2 linii komunikacyjnych:

• Żywiec – Jeleśnia – Sopotnia Mała – Korbielów (5 par kursów).

• Żywiec – Żabnica – Rajcza – Złatna - Rycerka (2 pary kursów).

Podróżujący mogą nabyć bilety bezpośrednio u kierowcy. Ich ceny zaczynają się już od 3 zł, a rozkład jazdy jest dostępny w wyszukiwarce na oficjalnej stronie KŚ.

Nowy Wiceprezes ds. Technicznych w KŚ

Koleje Śląskie nie tylko wprowadzają nowe oferty, ale również zmiany w strukturze spółki. Od 1 listopada br. funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. Technicznych sprawuje Andrzej Wasilewski (absolwent Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Łódzkiego), który jest związany z KŚ od lipca 2021 roku. Nowy Wiceprezes to wieloletni certyfikowany analityk, audytor i menedżer Systemów Zarządzania Bezpieczeństwem w transporcie kolejowym. Laureat nagród i wyróżnień branżowych (m.in. z zakresu kultury bezpieczeństwa w kolejnictwie i wprowadzania systemowych usprawnień dla pasażerów ze szczególnymi potrzebami). Wasilewski przed objęciem nowego stanowiska pełnił funkcję Dyrektora Biura Planowania i Realizacji Przewozów oraz Dyrektora Biura Drużyn Pociągowych. Warto podkreślić, że z branżą kolejową jest związany od wielu lat. Wiceprezes zasiadał w zarządzie m.in. Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (2013-2019) oraz piastował stanowiska kierownicze i dyrektorskie w Łódzkim Zakładzie Przewozów Regionalnych (1981-2013).

Koleje Śląskie – ofertowe nowości, o których warto wiedzieć

Kolej na Zniżki

30 września br. KŚ oraz śląskie obiekty kulturalno-rozrywkowe wystartowały z ciekawą promocją – Kolej na Zniżki. Na czym polega? Ślązacy podróżujący taborami KŚ, otrzymują zniżkę (m.in. 10%, 20%) na zakup biletu do placówek kulturalno-rozrywkowych czy wydarzeń przez nich organizowanych. Do akcji przyłączyła się m.in. Opera Śląska, Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego. Z resztą pełną listę placówek biorących udział w akcji, wysokość zniżek oraz zasady ich przyznawania można sprawdzić na www.kolejeslaskie.com/znizki/ . Nie pozostaje nic innego, jak przyglądać się kolejnym działaniom KŚ, zwłaszcza ich nowym ofertom!

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Przejazdy grupowe fb

W grupie raźniej! specjalna taryfy Kolei Śląskich dla grup

DSC 4509

Zmiany w rozkładzie KŚ – o czym należy pamiętać?

Koleje Śląskie Trasa S1 web 0156

Pasażerowie Kolei Śląskich pokochali wakacyjny bilet

Koleje Śląskie przywracają połączenie kolejowe do Bohumina

Koleje Śląskie przywracają połączenie kolejowe do Bohumina

Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich – co warto wiedzieć?

Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich – co warto wiedzieć?

Koleje Śląskie - INDUSTRIADA 2022

Bezpłatne przejazdy dla uczestników INDUSTRIADY 2022?

IMG 6018

Koleje Śląskie nagrodzone - V Gala Kultury Bezpieczeństwa