Kolejna Biedronka w Bytomiu powstanie na koniec roku

Do końca tego roku w naszym mieście powstanie już szesnasty sklep portugalskiej sieci Biedronka. Inwestycja jest już na zaawansowanym etapie.

materiały inwestora
Wizualizacja biedronka karb

W lutym informowaliśmy o budowie niedużego parku handlowego w rejonie skrzyżowania ul. Konstytucji i św. Elżbiety w Karbiu. Obiekt o powierzchni 244 mkw wraz z przyległym do niego parkingiem są już gotowe, a najemcy powoli zaczynają już w nim działać. Mieszkańcy dzielnicy mogą już korzystać z punktu Totalizatora Sportowego, czyli popularnego Lotto, natomiast już wkrótce zostanie tam otwarta pierwsza Żabka w tej okolicy.

Tymczasem trwa rozbudowa kompleksu o kolejne dwa, jeszcze większe budynki. Zgodnie z pozwoleniem na budowę powstaną tam obiekty o powierzchni użytkowej 448 i 933 mkw oraz parking, plac manewrowy i zbiorniki retencyjne. Inwestor prowadzi jeszcze rozmowy z zainteresowanymi najemcami, lecz jak udało nam się dowiedzieć, największą halę zajmie dyskont popularnej sieci Biedronka. Sklep ma być gotowy do końca obecnego roku.

Jeszcze kilka lat temu w dzielnicy nie było ani jednego obiektu tego typu. Mieszkańcy długo zabiegali, aby w ich okolicy w końcu zrealizowano taką inwestycję. Wreszcie w 2017 roku powstało tu Dino, a niedługo później wybudowano Netto. Biedronka będzie więc trzecim dyskontem w Karbiu i wydaje się, że potrzeby zakupowe lokalnej społeczności zostaną już w pełni zaspokojone.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon