Kolejna odsłona największych ulicznych jasełek, czyli bytomski Orszak Trzech Króli

Z Europy, Azji i Afryki... prosto do stajenki, w której narodził się Jezus. Taka symbolika, już 6 stycznia 2024 towarzyszyć będzie mieszkańcom Bytomia biorącym udział w Orszaku Trzech Króli.

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Zgodnie z tradycją, która od kilku lat na stałe wpisała się w styczniowy kalendarz plenerowych wydarzeń, w najbliższą sobotę, z trzech różnych punktów w mieście, wyruszą orszaki w trzech kolorach (oczywiście z wybranym królem na czele) symbolizujących poszczególne kontynenty. Wszystko po to, by wspólnie spotkać się na bytomskim Rynku i oddać cześć nowonarodzonemu Chrystusowi.

Chętni mieszkańcy mogą dołączyć do jednej z trzech grup i wspólnie celebrować największą uliczną odsłonę jasełek. Poszczególne barwy reprezentować będą także wierni z pobliskich parafii. W tym roku, podział przedstawia się następująco:

  • Król Kacper (Afryka, kolor niebieski) START 14:30 plac Akademicki,
  • Król Melchior (Europa, kolor czerwony) START 14:30 ul. Krakowska na wysokości stacji benzynowej,
  • Król Baltazar (Azja, kolor żółty) START 14:30 pl. Wolskiego.

Organizatorzy apelują, by w wybranym miejscu pojawić się z rozsądnym wyprzedzeniem. Zgodnie z założeniem, każdy przemarsz ma potrwać kilkanaście minut. Na Rynku planowane jest wspólne kolędowanie połączone z występami wychowanków MDK nr 2. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon