Kolejne drogowe zmiany w Bytomiu. Utrudnienia w Śródmieściu i Stroszku

Rozszerza się zakres prac związanych z przebudową wiaduktu kolejowego na Zamłyniu w Bytomiu, więc kurczy się miejsce dla samochodów. Od wtorku, 28 lutego 2023 r., w prowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu na pl. Wolskiego. Dzień wcześniej drogowe zmiany wprowadzone będą na ul. Sikorskiego, przy granicy z Radzionkowem.

fot. Tymoteusz Staniek
Bytom wiadukt na zamlyniu

Od wtorku, 28 lutego 2023 r., na pl. Wolskiego wyłączony zostanie prawy pas ruchu. Kierowcy jadący z stronę Szombierek będą więc musieli korzystać ze środkowego pasa, który umożliwi jazdę w kierunku ul. Miarki, jak i Szombierek.

- Zamknięcie prawego pasa ruchu zostanie wprowadzone już na ulicy Kolejowej w rejonie dworca autobusowego. Nadal utrzymane zostanie także zwężenie jezdni pod wiaduktem i wprowadzony zakaz poruszania się skrajnym, prawym pasem ruchu od pl. Wolskiego w kierunku ul. Zabrzańskiej. W stronę Szombierek kierowcy nadal pojadą wewnętrznym pasem ruchu - po torowisku – informują w bytomskim Urzędzie Miejskim.
Przebudowa wiaduktu na Zamłyniu. Zmiany w organizacji ruchu. Fot. UM w Bytomiu
Przebudowa wiaduktu na Zamłyniu. Zmiany w organizacji ruchu. Fot. UM w Bytomiu


Objazdy do Łagiewnik

Kierowcy jadący z centrum Bytomia w kierunku Łagiewnik będą musieli omijać wiadukt i skorzystać z objazdów:

  • I trasa: od strony Placu Wolskiego, następującymi ulicami: Miarki - Chorzowską - Starochorzowską - Krzyżową
  • II trasa: od strony skrzyżowania ulic Jagiellońska - Plac Wolskiego, następującymi ulicami: Jagiellońską - Placem Wolskiego - Powstańców Warszawskich - Moniuszki - Miarki - Chorzowską - Starochorzowską - Krzyżową
  • III trasa: od strony skrzyżowania ulic Jagiellońska - Moniuszki, następującymi ulicami: Jagiellońską - Moniuszki - Miarki - Chorzowską - Starochorzowską - Krzyżową
Objazdy do Łagiewnik. Fot. UM w Bytomiu
Objazdy do Łagiewnik. Fot. UM w Bytomiu


W połowie lutego wprowadzono także zmiany na ul. Jagiellońskiej. Zamknięty został jeden z pasów ruchu, a auta mogą poruszać się tylko skrajnym prawym pasem w kierunku pl. Wolskiego oraz jednym pasem na wprost (po torowisku) w kierunku Szombierek.

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej

W związku z przebudową wiaduktu na Zamłyniu wprowadzono także zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Zmieniła się trasa przejazdu linii 201 - kursy rozpoczynają się i kończą na przystanku tymczasowym Szombierki Szyb Krystyna. Przystanki: Bytom Dworzec i Bytom Powstańców Warszawskich nie są obsługiwane.

Trasa linii 201 w kierunku przystanku Szombierki Szyb Krystyna przebiega z uwzględnieniem przystanków Łagiewniki Gojny nż - Bytom Zamłynie - Szombierki Szyb Krystyna, natomiast w kierunku Chorzowa z uwzględnieniem przystanków: Szombierki Szyb Krystyna - Bytom Zamłynie (stanowisko zlokalizowane na ul. Zabrzańskiej, naprzeciwko istniejącego stanowiska autobusowego) - Bytom Łagiewnicka.

Zmieniła się też trasa linii 92. Linia nie obsługuje przystanków: Bytom Łagiewnicka, Łagiewniki Gojny nż oraz Łagiewniki Szyby Rycerskie.

Zmiany na ul. Sikorskiego

Prace trwają nie tylko na Zamłyniu. W Bytomiu modernizowany jest także m.in. wiadukt linii kolejowej nr 131 nad ul. Sikorskiego, przy granicy z Radzionkowem. Kierowcy jeżdżący ze Stroszka do Rojcy w Radzionkowie od poniedziałku, 27 lutego 2023 r., muszą się szykować na zwężenie jezdni w rejonie wiaduktu kolejowego.

Bytom ulica Dworcowa 4

Może Cię zainteresować:

Ulica Dworcowa. Wizytówka Bytomia na starych zdjęciach. To tutaj budowano najwystawniejsze kamienice w mieście

Autor: Redakcja

19/02/2023

Knajfeld Bytom na zdjęciach Krysi i Tymoteusza Stańków

Może Cię zainteresować:

Knajfeld czy Kleinfeld? Ważne, że to piękny kawałek Bytomia. Te fotografie nie mogą kłamać, prawda?

Autor: Redakcja Bytomski

25/02/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon