Kolejne hybrydy w służbie bytomskiej Policji

KMP Bytom
Hybrydowy radiowoz

Bytomski garnizon wzbogacił się o nowe pojazdy. Funkcjonariusze otrzymali do dyspozycji kolejne samochody wykorzystujące technologię łączącą napęd spalinowy z elektrycznym.

Przekazanie radiowozów odbyło się w Sylwestra przed Komendą Miejską Policji przy ul. Powstańców Warszawskich. Komendanci IV i V komisariatu - komisarz Janusz Michalik i nadkomisarz Piotr Banaś - odebrali kluczyki z rąk prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza. W ceremonii uczestniczyli również Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Andrzej Brzozowski wraz z zastępcą podinspektorem Damianem Radziejowskim. Zakup pojazdów oznakowanych został dofinansowany kwotą 110 tys. zł z budżetu miasta Bytomia w ramach akcji "Sponsoring 2021".

- Zależy nam na bezpieczeństwie mieszkańców, dlatego stale wspieramy bytomską Policję, dofinansowując zakup nowoczesnych pojazdów, które będą wykorzystywane przez policjantów w codziennej służbie. Cieszę się, że udało się przekazać dwa nowej pojazdy tuż przed Nowym Rokiem - mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Hybrydowe Toyoty Corolla Kombi będą służyły przy wykonywaniu codziennych obowiązków policjantom ze Stroszka i Szombierek. To nie pierwsze pojazdy tego typu w zasobach bytomskiego garnizonu. Gmina wsparła zakup hybrydowych modeli japońskiego producenta również w dwóch poprzednich latach.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Lewy tytoń znaleziony w garażu

100 kg tytoniu w bytomskim garażu

Byt napastnik szombierki

Policja szuka bandyty

Bytomski4 1678190028

Arsenał broni i amunicji zabezpieczyła policja w...

Bytomski2 policja1

Ochrona sklepu Tesco zatrzymała złodziei

Konopie indyjskie na balkonie

Bytomski2 1372253943

Zatrzymano kobietę za fałszywy alarm bombowy w Urzędzie...

Bytomski2 policja1

Niegroźne potrącenie 5 latka