Kolejne transfery i upragnione zwycięstwo. Pracowity tydzień w Polonii

Polonia Bytom ma za sobą kolejny tydzień przygotowań do rundy wiosennej w III lidze. Tym razem są powody do optymizmu, bo z jednej strony krystalizuje się kadra, a z drugiej pojawiło się wysokie zwycięstwo w sparingu.

272914269 311984360968360 7519489390380838986 n

Już tylko niewiele ponad miesiąc pozostał do wznowienia rozgrywek III ligi. Ten czas zapewne wszystkim szybko zleci, więc w Polonii Bytom zaczęła się praca na najwyższych obrotach. Nie tylko na boisku, ale także w klubowych gabinetach.

Nowi obrońcy na pokładzie

Efektem są ruchy transferowe w ostatnich dniach. Zgodnie z zapowiedziami z klubem pożegnał się Damian Celuch, który wrócił do Stali Brzeg. Odszedł napastnik, a przyszło... dwóch obrońców. Ze wspomnianej Stali pozyskano 24-letniego Michała Maja, a Piasta Żmigród ściągnięto 19-letniego Jakuba Trojanowskiego.

Wszystko jednak wskazuje, że ofensywa także zostanie wzmocniona i to lada moment. Wciąż testowany jest Orest Takczuk, a ostatnio dołączył do niego Bartosz Marchewka. To 21-letni napastnik rezerw Śląska Wrocław, który szybko pokazał, że może dać wiele dobrego.

To właśnie Marchewka był jednym z bohaterów sobotniego sparingu. Do Miechowic przyjechała Lechia Tomaszów Mazowiecki, która także gra na poziomie III ligi, ale w innej grupie.

Perfekcyjna pierwsza połowa

W pierwszej połowie goście byli bezradni, czego efektem były cztery gole Polonii. Wspominany Marchewka potrzebował zaledwie osiemnastu minut, aby dwukrotnie trafić do bramki. Wynik podwyższyli Jacek Wuwer i Konrad Andrzejczak.

Po przerwie także wiele się działo, ale padła już tylko jedna bramka. Strzeliła ją Lechia za sprawą Dominika Pecyny, który trafił z rzutu wolnego. Polonia Bytom ostatecznie wygrała 4:1 i jest to pierwsze zwycięstwo w 2022 roku.

Niebiesko-czerwoni kolejny mecz kontrolny rozegrają 5 lutego ze Stalą Stalowa Wola. Możliwe, że wcześniej zapadną ostateczne decyzje ws. przyszłości Marchewki i Tkaczuka.

Polonia Bytom - Lechia Tomaszów Mazowiecki 4:1 (4:0)
Bartosz Marchewka 8, 18, Jacek Wuwer 26, Konrad Andrzejczak 43 - Dominik Pecyna 68