Kolejny finał WOŚP i kolejny rekord. Bytomianie mają gest!

Mieszkańcy Bytomia nie szczędzili grosza w trakcie tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kolejny rok z rzędu tutejszy sztab zakończył zbiórkę z rekordowym wynikiem.

Hufiec Bytom ZHP
Fiolek wosp

W tym roku finał WOŚP odbywał się pod hasłem "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych". Celem fundacji kierowanej przez Jurka Owsiaka jest zebranie funduszy na wsparcie oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych poprzez zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc, w tym m.in. rezonanse magnetyczne, aparaty ultrasonograficzne, polisomnografy, przenośne spirometry, bronchoskopy, systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej, sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc, kriosondy, czy systemy elektrokoagulacji.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bytomiu

W ramach finału w całej Polsce odbywały się różne wydrzenia, które miały zachęcić Polaków do przekazywania datków. Nie inaczej było w Bytomiu. Sercem tutejszego finału była muszla koncertowa w Parku Kachla, gdzie odbyły się występy kilku zespołów oraz licytacje przedmiotów przekazanych na rzecz WOŚP. Tam również zakończył się przemarsz mieszkańców z placu Sobieskiego oraz przejazd rowerzystów. O 20:00 wszyscy zebrani wypuścili tradycyjne Światełko do Nieba.

Oprócz tego równolegle odbyły się imprezy towarzyszące: ślizgawka w rytmie disco i mecz charytatywny na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów, kiermasz w Lokalu i pokaz freestyle'u snowboardowego i narciarskiego na pl. Sobieskiego oraz licytacja online w Lodziarni U Fiołków. Do Bytomia zawitał również zabytkowy tramwaj specjalny typu N uruchomiony przez Klub Miłośników Transportu Miejskiego.

200 wolontariuszy z bytomskiego sztabu WOŚP dało z siebie wszystko. Mimo niesprzyjającej pogody zarażali mieszkańców pozytywną energią, dzięki czemu niedzielną zbiórkę udało się zakończyć z wynikiem 232 131,17 zł! Zeszłoroczny rekord udało się pobić aż o 26 tysięcy złotych.

Najwięcej bytomianie przekazali do puszek - 188 tys. zł. Najlepszym wolontariuszom udało się zebrać tego dnia nawet ponad 20 tys. zł. Resztę uzbieranej kwoty zgromadzono w e-skarbonkach (31,4 tys. zł), na Allegro (5,1 tys. zł) i ze sceny (1,8 tys. zł). Ostateczna kwota może jeszcze wzrosnąć, bo wciąż trwają aukcje internetowe i zbiórka do e-skarbonek.

W całym kraju w trakcie 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się zebrać 175 426 813 zł. Ta suma również ulegnie zmianie. Po zakończeniu wszystkich zbiórek i aukcji ostateczny wynik tegorocznej edycji zostanie ogłoszony na koniec marca.

Wielkie dzięki, że byliście razem z nami. Od 32 lat robimy coś niebywałego, nieprawdopodobnego. Graliśmy w całej Polsce, na całym świecie, gdzie panują przyjaźń, miłość, muzyka. Żegnamy się z Wami, kochani Polacy. Jesteście wspaniali. I oby to trwało do końca świata i o jeden dzień dłużej – macie siłę?! To wszystko się nie kończy, to się dopiero zaczyna. Dziękujemy! - podziękował Jurek Owsiak.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon