Kolejny inwestor w bytomskiej strefie. Kupił aż dwie działki

Do firm Epco, Cora i Milimex, które postanowiły zainwestować w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Bytomiu dołączyła kolejna. Domgos 2 nabył dwie działki przy ul. Hakuby o powierzchni 1,6 hektara, gdzie zamierza wybudować nowy zakład produkcyjny.

Byt budowa cora

Przedsięwzięcia realizowane w bytomskiej strefie nabierają coraz większego tempa. Obecnie na terenach przy ulicy Hakuby działają dwa zakłady. Pierwszy należy do belgijskiej firmy Epco zajmującej się produkcją paneli do bram segmentowych, natomiast w drugim powstają prefabrykaty betonowe wytwarzane przez polską spółkę Milimex S.A. Z kolei w zaawansowanej fazie budowy są obiekty fabryki oświetlenia Cora. W niedługim czasie powinna rozpocząć się tam także inwestycja firmy Domgos 2 specjalizującej się w produkcji konstrukcji stalowych, elementów konstrukcyjnych w branży automotive oraz w obróbce skrawaniem.

- Obszar Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Bytomiu cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród inwestorów, którzy właśnie tutaj chcą ulokować swój kapitał - powiedział Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia. - W KSSE mamy jeszcze trzy działki, na które szukamy inwestorów. Prowadzimy już rozmowy z kolejnymi przedsiębiorcami, którzy rozważają możliwość zainwestowania na tych terenach - dodaje.

Domgos 2 wybuduje zakład w Bytomiu

Nowy inwestor w bytomskiej strefie ma swoją siedzibę w Tarnowskich Górach. Firma działa zarówno na rynku lokalnym, jak i zagranicznym. Jej klientami są przedsiębiorstwa z Polski oraz Niemiec działające w branży konstrukcji stalowych oraz logistyki automotive. W naszym mieście Domgos 2 zamierza wybudować halę produkcyjną o powierzchni ok. 3 tys. m2 z możliwością dalszej rozbudowy oraz budynek biurowy z częścią socjalną o powierzchni ok. 700 m2. Szacuje się, że postawienie tych obiektów będzie kosztować od 6 do 8 milionów złotych. Budowa ma rozpocząć się po uzyskaniu wszystkich koniecznych pozwoleń, co powinno nastąpić w latach 2022 - 2023. W nowym zakładzie pracę znajdzie 50 - 70 osób.

- Dobre położenie Bytomia na szlakach komunikacyjnych, przede wszystkim w pobliżu autostrady A1 oraz dróg krajowych DK 11 oraz DK 88, a także przygotowanie terenu pod inwestycję, możliwość pozyskania wykwalifikowanych pracowników oraz dobra współpraca z władzami miasta. To główne powody dla których wybraliśmy Bytom - mówi Dariusz Chwastek, dyrektor produkcji w firmie Domgos 2. - Warto podkreślić, że lokalizacja KSSE w tym rejonie jest bardzo korzystna wizerunkowo, a także stwarza możliwość dalszego rozwoju firmy w przyszłości - dodaje.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon