Kolejny inwestor w bytomskiej strefie. Zostały już tylko 3 działki

Do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Bytomiu dołączyła kolejna firma. Jest nią DOMINOPACK, która zakupiła za prawie 2,4 mln zł działkę o powierzchni 2,28 ha. Ma powstać tu hala produkcyjna oraz niezbędna infrastruktura związana z działalnością firmy.

DOMINOPACK na zakupionej działce chce wybudować halę, w której będą produkowane folie typu strech, w różnych konfiguracjach nawoju od 1 do 50 kg, szerokościach, parametrach rozciągu, wersjach kolorystycznych, tulejowe oraz beztulejowe. Ponadto będzie odbywała się tu także dystrybucja artykułów komplementarnych.

– Jesteśmy związani z regionem, dlatego wybraliśmy Bytom na miejsce inwestycji, a obszar KSSE ma duży potencjał odpowiadający naszym planom rozwojowym – mówi Dominik Wieczorek, właściciel firmy DOMINIPACK. – Warto również podkreślić, że za ulokowaniem biznesu właśnie w tym miejscu przesądziły także kwestie logistyczne, a przede wszystkim dobra lokalizacja z punktu widzenia komunikacji oraz szeroka baza doświadczonych pracowników i potencjał intelektualno-techniczny regionu – dodaje Dominik Wieczorek.

Całość inwestycji ma opiewać na kwotę 7 mln zł. Będzie możliwa po uzyskaniu wszystkich niezbędnych pozwoleń w latach 2022-2023, a zatrudnienie w nowym zakładzie, który będzie stopniowo rozwijany, znajdzie kilkadziesiąt osób.

Na terenie Katowickiej Strefy Ekonomicznej w Bytomiu sprzedano już 6 obszarów o łącznej powierzchni 9,57 ha. W KSSE swoje siedziby mają EPCO, PHU CORA, Domgos 2 oraz Milimex SA.

– Atrakcyjne położenie oraz dobre skomunikowanie z największymi miastami na Śląsku to atuty bytomskiego obszaru KSSE przy ul. Hakuby. Te walory dostrzegły już takie firmy jak: EPCO, PHU Cora, Millimex SA oraz Domogos 2, a kolejnym nowym inwestorem, który zdecydował się zainwestować w naszym mieście jest firma DOMINIPACK – mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. – Do sprzedania pozostały nam tylko trzy działki w KSSE w Bytomiu, a rozmowy z potencjalnymi inwestorami już trwają. To pokazuje, jak duże zainteresowanie jest naszą strefą, gdzie powstają nowe miejsca pracy w Bytomiu – podkreśla Mariusz Wołosz.

Przypomnijmy, że cały kompleks Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Bytomiu wynosi łącznie prawie 17 ha, a jego rewitalizacja kosztowała ponad 21 mln zł, z czego 5,5 mln zł dało miasto, reszta, czyli 15,7 mln pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL na lata 2007-2013.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Janusz Michałek KSSE Musimy porozmawiac o Bytomiu

„Architektura i mieszczańskość Bytomia to atut... biznesowy”

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Henryk Mercik

"Są takie obiekty, którymi nie godzi się handlować"

Nominacja Wiesława Kukuły do stopnia generała broni

Trzecia gwiazdka dla generała Wiesława Kukuły, dowódcy WOT

Wizualizacja BeCeTki na odcinku od skrzyżowania ul. Strzelców Bytomskich i Odrzańskiej

Bytom nie otrzymał pieniędzy z Polskiego Ładu na BeCeTkę

Ul. Dworcowa w Bytomiu

Przebudowa ul. Dworcowej. Co nas czeka? Niedługo konsultacje

Byt bytom ksse

Zielona energia w Bytomiu coraz bliżej....