Kolejny inwestor w bytomskiej strefie. Zostały już tylko 3 działki

Do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Bytomiu dołączyła kolejna firma. Jest nią DOMINOPACK, która zakupiła za prawie 2,4 mln zł działkę o powierzchni 2,28 ha. Ma powstać tu hala produkcyjna oraz niezbędna infrastruktura związana z działalnością firmy.

DOMINOPACK na zakupionej działce chce wybudować halę, w której będą produkowane folie typu strech, w różnych konfiguracjach nawoju od 1 do 50 kg, szerokościach, parametrach rozciągu, wersjach kolorystycznych, tulejowe oraz beztulejowe. Ponadto będzie odbywała się tu także dystrybucja artykułów komplementarnych.

– Jesteśmy związani z regionem, dlatego wybraliśmy Bytom na miejsce inwestycji, a obszar KSSE ma duży potencjał odpowiadający naszym planom rozwojowym – mówi Dominik Wieczorek, właściciel firmy DOMINIPACK. – Warto również podkreślić, że za ulokowaniem biznesu właśnie w tym miejscu przesądziły także kwestie logistyczne, a przede wszystkim dobra lokalizacja z punktu widzenia komunikacji oraz szeroka baza doświadczonych pracowników i potencjał intelektualno-techniczny regionu – dodaje Dominik Wieczorek.

Całość inwestycji ma opiewać na kwotę 7 mln zł. Będzie możliwa po uzyskaniu wszystkich niezbędnych pozwoleń w latach 2022-2023, a zatrudnienie w nowym zakładzie, który będzie stopniowo rozwijany, znajdzie kilkadziesiąt osób.

Na terenie Katowickiej Strefy Ekonomicznej w Bytomiu sprzedano już 6 obszarów o łącznej powierzchni 9,57 ha. W KSSE swoje siedziby mają EPCO, PHU CORA, Domgos 2 oraz Milimex SA.

– Atrakcyjne położenie oraz dobre skomunikowanie z największymi miastami na Śląsku to atuty bytomskiego obszaru KSSE przy ul. Hakuby. Te walory dostrzegły już takie firmy jak: EPCO, PHU Cora, Millimex SA oraz Domogos 2, a kolejnym nowym inwestorem, który zdecydował się zainwestować w naszym mieście jest firma DOMINIPACK – mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. – Do sprzedania pozostały nam tylko trzy działki w KSSE w Bytomiu, a rozmowy z potencjalnymi inwestorami już trwają. To pokazuje, jak duże zainteresowanie jest naszą strefą, gdzie powstają nowe miejsca pracy w Bytomiu – podkreśla Mariusz Wołosz.

Przypomnijmy, że cały kompleks Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Bytomiu wynosi łącznie prawie 17 ha, a jego rewitalizacja kosztowała ponad 21 mln zł, z czego 5,5 mln zł dało miasto, reszta, czyli 15,7 mln pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL na lata 2007-2013.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon