Kolejny producent oświetlenia sprowadził się do Bytomia

PHU Cora, to kolejny po PPHU Eurohandel producent oświetlenia, który zdecydował się uruchomić swój zakład w Bytomiu. Na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ul. Hakuby powstał zupełnie nowy obiekt, w którym rusza produkcja nowoczesnych i designerskich opraw oświetleniowych na rynek polski i zagraniczny.

Firma zdecydowała się przenieść swoją działalność z Piekar Śląskich do Bytomia. O wyborze tej lokalizacji zadecydowało dobre skomunikowanie, odpowiednia działka przygotowana pod inwestycję tego typu oraz bliskość dotychczasowej siedziby, dzięki czemu wraz z zakładem mogli przenieść się też pracownicy. Wcześniejszy obiekt, w którym PHU Cora wytwarzała swoje produkty został oddany do użytku zaledwie w 2014 roku, ale już po kilku latach okazał się zbyt ciasny. W nowej fabryce w Bytomiu firma będzie mogła pomieścić więcej maszyn i załogi, co pozwoli na rozwój eksportu w nowych kierunkach.

- Z miastem Piekary nam się dobrze współpracowało, z miastem Bytom nam się bardzo dobrze współpracuje i polecam to miejsce każdemu. Nie mieliśmy żadnych niespodzianek, wszystko poszło zgodnie z planem - powiedział Adam Sikora, właściciel firmy PHU Cora. - Obiekt powstał na działce o powierzchni ok. 14 tys. m2. Sam obiekt ma około 6,5 tys. m2 i składa się z trzech działów: logistyki i sprzedaży, magazynu oraz produkcji. Mogę powiedzieć, że zwiększyliśmy powierzchnię w stosunku do poprzedniej siedziby trzykrotnie - informuje.

Obecnie PHU Cora stopniowo uruchamia działalność w nowej lokalizacji. Z Piekar Śląskich do Bytomia są przenoszone kolejne maszyny i trwa urządzanie biur firmy. Przedsiębiorstwo ma w planach zwiększanie zatrudnienia, jeśli uda mu się wejść na nowe rynki zagraniczne. Nowy personel będzie potrzebny również do obsługi kolejnych urządzeń, które mają umożliwić produkcję elementów wykonywanych obecnie przez zewnętrznych podwykonawców. W tej chwili załoga zakładu liczy około 50 osób.

Cora Lighting Factory jest producentem przemysłowego oświetlenia LED przeznaczonego dla sklepów, hal i magazynów. Firma chwali się, że jej produkty są wytwarzane w Polsce, a nie sprowadzane z dalekiego wschodu, dzięki czemu jest w stanie realizować zamówienia znacznie szybciej. - U nas jest produkcja na miejscu, więc jesteśmy w stanie w miarę szybko przestawić parametry na maszynie i zacząć produkować zupełnie inne lampy pod zlecenie klienta i dostarczyć mu je w o wiele krótszym czasie - tłumaczy Adam Sikora. Zakład sprzedaje swoje produkty nie tylko w Polsce, ale też na główne rynki europejskie, jak Szwecja, Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Hiszpania, Finlandia, Islandia, Szwajcaria oraz Włochy. Niektóre towary trafiają nawet na inne kontynenty, w tym m.in. do Australii, Azji i Afryki.

- Kolejny znany w Polsce, ale również poza granicami naszego kraju inwestor zdecydował się ulokować swój biznes w Bytomiu. Otwarcie następnego już zakładu produkcyjnego w bytomskim obszarze Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej to dowód na to, że nasze miasto to atrakcyjne miejsce dla inwestorów - mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia. - Rozwój strefy przy ulicy Hakuby nie byłby możliwy bez wsparcia prezesa Janusza Michałka i przedstawicieli KSSE, którym dziękuję za dotychczasową współpracę - podkreśla prezydent Mariusz Wołosz.

PHU Cora jest kolejną firmą, która zdecydowała się zainwestować na bytomskich terenach włączonych do KSSE. Wcześniej w rejonie ul. Hakuby produkcję uruchomiły firmy Epco oraz Milimex, natomiast spółki Domgos 2 i DominoPack zakupiły tamtejsze działki i przygotowują się do budowy swoich obiektów. Obecnie w strefie pozostały już tylko cztery wolne parcele przeznaczone na sprzedaż.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon