Kolejny transport darów wyruszył z Bytomia do ukraińskiego Drohobycza

Z Bytomia do Drohobycza. W sobotę po południu na Ukrainę wyruszył kolejny transport darów, które trafią do miasta partnerskiego Bytomia. W specjalnym busie znalazły się m.in. materiały opatrunkowe, lekarstwa, karimaty i śpiwory.

UM Bytom
Bus z darami dla Ukraińców wyruszył do Drohobycza

W sobotę z placu Sobieskiego w Bytomiu do Drohobycza wyruszył kolejny transport darów. Tym razem do ukraińskiego miasta trafią głównie najpotrzebniejsze rzeczy takie jak lekarstwa czy materiały opatrunkowe, ale także różnego rodzaju karimaty i śpiwory.

- Jesteśmy w stałym kontakcie z władzami Drohobycza i dzięki temu wiemy, czego w tym momencie najbardziej potrzebują. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażują się w pomoc: darczyńcom, wolontariuszom przygotowującym kolejne i z pewnością nie ostatnie transporty - powiedział Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

To kolejny gest solidarności ze strony mieszkańców Bytomia. Kilka dni temu dzięki zaangażowaniu bytomian udało się sfinansować zakup ambulansu, który jest już na Ukrainie i również pojechał do Drohobycza, wypełniony lekami i środkami opatrunkowymi.

Wszystkich, którzy chcą wziąć udział w zbiórce prosimy o dokonywanie wpłat na konto Fundacji PETRALANA w PKO Banku Polskim na konto 25 1020 2313 0000 3802 0531 2709 z dopiskiem „Pomoc Ukrainie” - apeluje urząd miejski w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon