Kolejny transport darów wyruszył z Bytomia do ukraińskiego Drohobycza

Z Bytomia do Drohobycza. W sobotę po południu na Ukrainę wyruszył kolejny transport darów, które trafią do miasta partnerskiego Bytomia. W specjalnym busie znalazły się m.in. materiały opatrunkowe, lekarstwa, karimaty i śpiwory.

UM Bytom
Bus z darami dla Ukraińców wyruszył do Drohobycza

W sobotę z placu Sobieskiego w Bytomiu do Drohobycza wyruszył kolejny transport darów. Tym razem do ukraińskiego miasta trafią głównie najpotrzebniejsze rzeczy takie jak lekarstwa czy materiały opatrunkowe, ale także różnego rodzaju karimaty i śpiwory.

- Jesteśmy w stałym kontakcie z władzami Drohobycza i dzięki temu wiemy, czego w tym momencie najbardziej potrzebują. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażują się w pomoc: darczyńcom, wolontariuszom przygotowującym kolejne i z pewnością nie ostatnie transporty - powiedział Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

To kolejny gest solidarności ze strony mieszkańców Bytomia. Kilka dni temu dzięki zaangażowaniu bytomian udało się sfinansować zakup ambulansu, który jest już na Ukrainie i również pojechał do Drohobycza, wypełniony lekami i środkami opatrunkowymi.

Wszystkich, którzy chcą wziąć udział w zbiórce prosimy o dokonywanie wpłat na konto Fundacji PETRALANA w PKO Banku Polskim na konto 25 1020 2313 0000 3802 0531 2709 z dopiskiem „Pomoc Ukrainie” - apeluje urząd miejski w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony