Kolejny wiadukt w Bytomiu do remontu. Tym razem na Wrocławskiej

Już w tym tygodniu mają rozpocząć się prace związane z przebudową wiaduktu tramwajowego nad ulicą Wrocławską. W związku z inwestycją wystąpią utrudnienia dla kierowców.

Daniel Lekszycki
Wiadukt tramwajowy nad ulicą Wrocławską w Bytomiu

Jak podaje Urząd Miejski w Bytomiu, w środę, 12 kwietnia zostanie zmieniona organizacja ruchu w rejonie skrzyżowań ul. Wrocławskiej i Kolejowej oraz Wrocławskiej, Powstańców Warszawskich i Strzelców Bytomskich. Ma to związek z trwającą przebudową linii tramwajowej ze Śródmieścia do zajezdni Stroszek.

Wykonawca ma w pierwszej kolejności przeprowadzić prace remontowe na przyczółku wiaduktu od strony Domu Handlowego "Supersam". Dla zapewnienia bezpieczeństwa robotników i kierowców konieczne będzie wprowadzenie zwężeń na poszczególnych pasach:

  • na ul. Wrocławskiej na wysokości budynku nr 7 zostanie wyłączony lewy pas jezdni /od strony Aresztu Śledczego/. Kierowcy jadący ulicą Wrocławską od strony CH Agora w stronę ul. Kolejowej będą mogli korzystać wyłącznie ze środkowego pasa jezdni, aby skręcić w ul. Kolejową;
  • na ul. Strzelców Bytomskich na wysokości skrzyżowania z ul. Powstańców Warszawskich /w rejonie budynku przy nr 36/ wyłączony zostanie lewy pas jezdni umożliwiający skręt w ul. Wrocławską i dalej w ulicę Kolejową. To oznacza, że kierowcy, którzy będą chcieli jechać z ul. Strzelców Bytomskich w stronę ul. Kolejowej będą mogli korzystać tylko z prawego pasa ruchu;
  • na ul. Powstańców Warszawskich na wysokości Aresztu Śledczego zostanie wyłączony lewy skrajny pas ruchu umożliwiający dotychczas skręt w ul. Kolejową. Kierowcy jadący od strony ul. Powstańców Warszawskich w kierunku ul. Kolejowej będą mogli korzystać ze środkowego pasa ruchu, który umożliwi jazdę w kierunku ul. Wrocławskiej i Kolejowej.

Urzędnicy proszą kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do nowej organizacji ruchu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pokojowa manifestacja na Rynku w Bytomiu

Bytomianie solidarni z Ukrainą [ZDJĘCIA]

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Swiatelko do nieba na placu Sobieskiego

Ile bytomianie zebrali dla WOŚP?

Przedszkole 48 remont

Przedszkole już nie szpeci. Jest estetycznie i ciepło

Nowy arcybiskup archidiecezji katowickiej Adrian Galbas

Nowy arcybiskup diecezji katowickiej pochodzi z Bytomia!

Nominacja Wiesława Kukuły do stopnia generała broni

Trzecia gwiazdka dla generała Wiesława Kukuły, dowódcy WOT

Ul. Dworcowa w Bytomiu

Przebudowa ul. Dworcowej. Co nas czeka? Niedługo konsultacje