Kolejny wiadukt w Bytomiu do remontu. Tym razem na Wrocławskiej

Już w tym tygodniu mają rozpocząć się prace związane z przebudową wiaduktu tramwajowego nad ulicą Wrocławską. W związku z inwestycją wystąpią utrudnienia dla kierowców.

Daniel Lekszycki
Wiadukt tramwajowy nad ulicą Wrocławską w Bytomiu

Jak podaje Urząd Miejski w Bytomiu, w środę, 12 kwietnia zostanie zmieniona organizacja ruchu w rejonie skrzyżowań ul. Wrocławskiej i Kolejowej oraz Wrocławskiej, Powstańców Warszawskich i Strzelców Bytomskich. Ma to związek z trwającą przebudową linii tramwajowej ze Śródmieścia do zajezdni Stroszek.

Wykonawca ma w pierwszej kolejności przeprowadzić prace remontowe na przyczółku wiaduktu od strony Domu Handlowego "Supersam". Dla zapewnienia bezpieczeństwa robotników i kierowców konieczne będzie wprowadzenie zwężeń na poszczególnych pasach:

  • na ul. Wrocławskiej na wysokości budynku nr 7 zostanie wyłączony lewy pas jezdni /od strony Aresztu Śledczego/. Kierowcy jadący ulicą Wrocławską od strony CH Agora w stronę ul. Kolejowej będą mogli korzystać wyłącznie ze środkowego pasa jezdni, aby skręcić w ul. Kolejową;
  • na ul. Strzelców Bytomskich na wysokości skrzyżowania z ul. Powstańców Warszawskich /w rejonie budynku przy nr 36/ wyłączony zostanie lewy pas jezdni umożliwiający skręt w ul. Wrocławską i dalej w ulicę Kolejową. To oznacza, że kierowcy, którzy będą chcieli jechać z ul. Strzelców Bytomskich w stronę ul. Kolejowej będą mogli korzystać tylko z prawego pasa ruchu;
  • na ul. Powstańców Warszawskich na wysokości Aresztu Śledczego zostanie wyłączony lewy skrajny pas ruchu umożliwiający dotychczas skręt w ul. Kolejową. Kierowcy jadący od strony ul. Powstańców Warszawskich w kierunku ul. Kolejowej będą mogli korzystać ze środkowego pasa ruchu, który umożliwi jazdę w kierunku ul. Wrocławskiej i Kolejowej.

Urzędnicy proszą kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do nowej organizacji ruchu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon