Komunikacja zastępcza na trasie kolejowej Bytom-Gliwice. Wkrótce więcej utrudnień dla pasażerów Kolei Śląskich

Zamiast pociągów na trasę Bytom-Gliwice wyjedzie zastępcza komunikacja autobusowa. To z powodu podnoszenia wiaduktu nad linią kolejową. Wkrótce rozpoczną się utrudnienia dla pasażerów trasy Katowice-Lubliniec.

W niedzielę, 6 marca, pociągi Kolei Śląskich nie będą kursować na trasie Bytom-Gliwice. Jak przekazał przewoźnik, ma to związek z podnoszeniem wiaduktu nad linią kolejową w Zabrzu-Biskupicach. Trasę pomiędzy Bytomiem i Gliwicami będzie tego dnia obsługiwać zastępcza komunikacja autobusowa, odjeżdżająca z placu przed dworcem kolejowym w Gliwicach oraz bytomskiego dworca autobusowego (Stanowisko 16).

- Istnieje możliwość przewozu osób o ograniczonej możliwości poruszania się - linia obsługiwana przez pojazdy niskopodłogowe - informują Koleje Śląskie.

- Przewóz rowerów możliwy wewnątrz pojazdów jedynie w wyznaczonym miejscu, gdy rower nie utrudnia poruszania się po pojeździe. Podróżny z rowerem jest zobowiązany ustąpić miejsca osobie niepełnosprawnej lub osobie z wózkiem dziecięcym, a w razie konieczności opuścić pojazd. Podróżny odpowiada za odpowiednie zabezpieczenie roweru podczas przejazdu. Posiadany bilet na przewóz roweru nie jest gwarancją miejsca w pojeździe - przekazują KŚ w komunikacie.

Utrudnienia dla pasażerów trasy Katowice-Lubliniec

Z powodu modernizacji linii kolejowej na odcinku Chorzów Batory-Nakło Śląskie z wielotygodniowymi utrudnieniami muszą się liczyć pasażerowie, którzy korzystają z linii kolejowej S8 pomiędzy Katowicami i Lublińcem. Zastępcza komunikacja autobusowa od niedzieli, 13 marca, będzie kursować od Katowic do Tarnowskich Gór.

- We współpracy z Zarządem Transportu Metropolitalnego zapewniamy wzajemne honorowanie biletów okresowych w autobusach Kolei Śląskich oraz autobusach ZTM linii M3, T-20 oraz T-40 - informują Koleje Śląskie.

Ponadto uruchomione zostaną autobusy linii zwykłej S80 oraz ekspresowej S8. Z tej pierwszej będą mogły korzystać osoby z ograniczoną możliwością poruszania się, a także rowerzyści. Listę przystanków zastępczej komunikacji autobusowej zamieściliśmy w galerii zdjęć.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon