Komunikacja zastępcza na trasie kolejowej Bytom-Gliwice. Wkrótce więcej utrudnień dla pasażerów Kolei Śląskich

Zamiast pociągów na trasę Bytom-Gliwice wyjedzie zastępcza komunikacja autobusowa. To z powodu podnoszenia wiaduktu nad linią kolejową. Wkrótce rozpoczną się utrudnienia dla pasażerów trasy Katowice-Lubliniec.

W niedzielę, 6 marca, pociągi Kolei Śląskich nie będą kursować na trasie Bytom-Gliwice. Jak przekazał przewoźnik, ma to związek z podnoszeniem wiaduktu nad linią kolejową w Zabrzu-Biskupicach. Trasę pomiędzy Bytomiem i Gliwicami będzie tego dnia obsługiwać zastępcza komunikacja autobusowa, odjeżdżająca z placu przed dworcem kolejowym w Gliwicach oraz bytomskiego dworca autobusowego (Stanowisko 16).

- Istnieje możliwość przewozu osób o ograniczonej możliwości poruszania się - linia obsługiwana przez pojazdy niskopodłogowe - informują Koleje Śląskie.

- Przewóz rowerów możliwy wewnątrz pojazdów jedynie w wyznaczonym miejscu, gdy rower nie utrudnia poruszania się po pojeździe. Podróżny z rowerem jest zobowiązany ustąpić miejsca osobie niepełnosprawnej lub osobie z wózkiem dziecięcym, a w razie konieczności opuścić pojazd. Podróżny odpowiada za odpowiednie zabezpieczenie roweru podczas przejazdu. Posiadany bilet na przewóz roweru nie jest gwarancją miejsca w pojeździe - przekazują KŚ w komunikacie.

Utrudnienia dla pasażerów trasy Katowice-Lubliniec

Z powodu modernizacji linii kolejowej na odcinku Chorzów Batory-Nakło Śląskie z wielotygodniowymi utrudnieniami muszą się liczyć pasażerowie, którzy korzystają z linii kolejowej S8 pomiędzy Katowicami i Lublińcem. Zastępcza komunikacja autobusowa od niedzieli, 13 marca, będzie kursować od Katowic do Tarnowskich Gór.

- We współpracy z Zarządem Transportu Metropolitalnego zapewniamy wzajemne honorowanie biletów okresowych w autobusach Kolei Śląskich oraz autobusach ZTM linii M3, T-20 oraz T-40 - informują Koleje Śląskie.

Ponadto uruchomione zostaną autobusy linii zwykłej S80 oraz ekspresowej S8. Z tej pierwszej będą mogły korzystać osoby z ograniczoną możliwością poruszania się, a także rowerzyści. Listę przystanków zastępczej komunikacji autobusowej zamieściliśmy w galerii zdjęć.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Przywrócono połączenie Bytom-Gliwice

Ponad 4500 pasażerów połączenia kolejowego Bytom-Gliwice

Koleje Śląskie

Bezpłatne przejazdy Kolejami Śląskimi dla Ukraińców

Pociąg Kolei Śląskich

Koleje Śląskie zapowiadają korektę taryfy od 16 maja

Swiatelko do nieba na placu Sobieskiego

Ile bytomianie zebrali dla WOŚP?

Nowy arcybiskup archidiecezji katowickiej Adrian Galbas

Nowy arcybiskup diecezji katowickiej pochodzi z Bytomia!

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony