Koncert Kasi Moś w nowych aranżacjach utworów Karin Stanek

W sierpniu mija kolejna rocznica urodzin pochodzącej z Bytomia wokalistki Karin Stanek. Z tej okazji Bytomskie Centrum Kultury mające swoją siedzibę pod niezwykłym adresem - Plac Karin Stanek 1 - zaprasza na Muzyczne Witraże Bytomia – koncert KASI MOŚ w nowych aranżacjach utworów KARIN STANEK. Kasia Moś premierowo zaprezentuje zupełnie nowe aranżacje utworów Karin Stanek przygotowane specjalnie na ten wieczór przez Mateusza Mosia i Mateusza Kołakowskiego. Dla przypomnienia, to ten duet jest odpowiedzialny za muzykę i aranżacje płyty MONIUSZK200 Kasi Moś & Aukso, która premierę miała w maju 2021 roku. Jednym słowem, nowoczesne brzmienia znanych utworów zaskoczą Was podczas koncertu, na który zapraszamy 27 sierpnia o 19:00, do sali ToTu Bytomskiego Centrum Kultury. Bilety w cenie 50 zł/os. do kupienia w kasie BECEKu oraz online na https://becek.pl/program/syste...

KASIA MOŚ

Kasia Moś, reprezentantka Polski na 62. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2017 roku. Ukończyła szkołę muzyczną im. Fryderyka Chopina w Bytomiu, w klasie wiolonczeli i fortepianu oraz Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Współpracowała z orkiestrą Aukso przy nagraniu płyty Pawła Mykietyna „Pasja wg. Świętego Marka”. Zaśpiewała partię Kordelii w światowej prapremierze musicalu „Król Lear” Pawła Mykietyna, która miała miejsce na Festiwalu Sacrum Profanum w Krakowie. Nagrała wokalizę Wojciecha Kilara do filmu Krzysztofa Zanussiego „Obce ciało”. Brała udział w takich festiwalach jak: Spring Break, Top Trendy, Woodstock, czy Festiwal w Opolu. W 2015 roku wydała swój debiutancki album „Inspination”. Wokalistka ma również na koncie muzyczne przygody telewizyjne – była finalistką III edycji programu „Must be the Music” oraz wzięła udział w 8. edycji show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. W 2018 roku nakładem wydawnictwa Agora ukazał się album „Retro” Jerzego Maksymiuka i Janusza Olejniczaka, na którym Kasia gościnnie zaśpiewała kilka utworów. 21.05.2021 odbyła się premiera płyty z orkiestrą AUKSO "MONIUSZKO200". Album składa się z CD + DVD w wersji koncertowej z sali NOSPR w Katowicach. Są to nowe interpretacje utworów Stanisława Moniuszki we współczesnych aranżacjach m.in. "Prząśniczka", która obecnie ma ponad 2 mln wyświetleń na kanale YouTube. Obecnie Artystka pracuje nad swoim kolejnym albumem.

Karin Stanek

Karin Stanek była muzycznym samoukiem, a swoją karierę zaczynała w amatorskich zespołach z Górnego Śląska. W latach 60. XX wieku wygrała konkurs, dzięki któremu została wokalistką popularnego zespołu Czerwono-Czarni. Stała się w tych latach jedną z najpopularniejszych polskich piosenkarek, lansując takie przeboje jak: „Jedziemy autostopem”, „Malowana lala”, „Chłopiec z gitarą”, „Jimmy Joe” czy „Wala twist”. Była ceniona za energię i wyrazistość sceniczną, nazywano ją jednym z symboli bigbitu. W latach 70. wyemigrowała z Polski do Niemiec, gdzie wydawała nagrania niemiecko i anglojęzyczne. W latach 90, wznowiła występy w Polsce, jednak już do końca życia mieszkała w Niemczech, gdzie zmarła w 2011 roku wskutek komplikacji chorobowych.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon