Koncert przy Fałata – rusza cykl "Tylko nie Bytom!"

Tylko nie Bytom! to cykl comiesięcznych koncertów połączonych z imprezami towarzyszącymi mających na celu przybliżenie śląskiej publiczności najciekawszych zjawisk pojawiających się na szeroko rozumianej alternatywnej scenie muzycznej - zarówno w Polsce jak i zagranicą.

Bytomski2 tnb wrzesienrgbmini

W projekt angażuje się wielu młodych i nieco starszych artystów polskiej niezależnej sceny muzycznej tzw. „drugiego obiegu”. Myślą przewodnią cyklu jest współpraca twórców zagranicznych z rodzimymi, konfrontacje doświadczeń nie tylko muzycznych, które być może zaowocują dalszą współpracą w przyszłości. Chcemy zachęcić muzyków do współdzielenia sceny, ale także do otwarcia się na nowe wpływy i pokuszenie się o stworzenie czegoś zupełnie nowego. Artyści będą wspólnie eksperymentować na oczach i uszach naszej widowni, bagaż ich doświadczeń zderzonych ze sobą z pewnością da interesujący efekt. W tegorocznym cyklu planowane są 4 koncerty - mówi Agnieszka Skowronek z Beceku.

Kolejne spotkania będą odbywały się w zaskakujących, często niewykorzystywanych przez lata lokalizacjach. Korzystając z mocy muzyki i dźwięku projekt ma pokazać, że Bytom pełen jest miejsc absolutnie wyjątkowych. Planujemy wypełnić te miejsca nową energią, zdefiniować na nowo ich przeznaczenie i charakter, wypełnić świeżą energią - dodaje Agnieszka Skowronek z Beceku.

1 września na koncercie wystąpią:
Patrick the Pan (Kraków)
JEFFREY LEWIS & THE RAIN (USA)

Więcej o Tylko nie Bytom! Patrick the Pan (Kraków), Jeffrey Lewis (USA)

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon