Koncerty, potańcówka, warsztaty: oto program na pierwszy Bytomski Festiwal Folkowy

Na przełomie września i października w Bytomiu odbędzie się pierwszy Bytomski Festiwal Folkowy. W programie m.in. koncert Chóru Mieszanego „Halka” z Piekar Śląskich, jednego z najstarszych w regionie, występ Kapeli Niwińskich, potańcówka połączona z nauką tańców tradycyjnych, a także występy zespołu Lor oraz polsko – nigeryjskiej artystki Ifi Ude.

https://www.facebook.com/bandlor
Zespół Lor

Jeśli lubicie folkową energię, tańce i praktyczne warsztaty to koniecznie zapiszcie sobie w kalendarzu: „Bytomir, 28 września – 1 października”. Bytomir to nazwa pierwszego Bytomskiego Festiwalu Folkowego. W ramach tego wydarzenia w Beceku i Muzeum Górnośląskim odbędą się warsztaty, spotkania i koncerty muzyki ludowej w nowoczesnym wydaniu. Konkrety?


28 września

- warsztaty tworzenia wyrobów z wiórów drewna. Prowadzić je będzie Anna Grzywna, twórczyni ludową, która kontynuuje wieloletnie tradycje rodzinne wytwarzania różnorodnych ozdób z drewna osikowego.


29 września

- warsztaty dla dorosłych ze zdobienia metodą filcowania (w Muzeum Górnośląskim).

- koncert Chóru Mieszanego „Halka” z Piekar Śląskich, jednego z najstarszych w regionie. Istniejący od 1911 r. chór zaśpiewa o godz. 18.15 w Beceku.


30 września

- zagra Kapela Niwińskich czerpiąca inspiracje z muzyki Polski centralnej i południowo-wschodniej i poszukująca archiwalnych nagrań oraz zapisów nutowych. Przewidziano też potańcówkę, która połączona będzie z nauką tańców tradycyjnych. Start o godz. 17 w Beceku.


1 października

- Wystąpi znany za sprawą utworu „Windmill” zespół Lor. Tworzą go: Jagoda Kudlińska (wokalistka), Julia Skiba (pianistka oraz kompozytorka), Julia Błachuta (skrzypaczka) i Paulina Sumera (autorka tekstów, wokalistka). Zespół wystąpił na Europejskich Targach Muzycznych Gazety Co Jest Grane, oraz jako support przed koncertem norweskiej artystki Aurora, Orange Warsaw Festival, OFF Festival, Opener Festival czy Primavera Sound. Początek koncertu o godz. 17.

- Koncert Ifi Ude – polsko-nigeryjskiej artystki, która w swojej twórczości łączy elementy polskiej kultury ludowej z muzyką elektroniczną inspirując się ludowymi wierzeniami oraz etnicznym brzmieniem miejsc, w których się wychowała. Podczas koncertu zaprezentuje materiał z albumu „Ludevo” (nominowany był do „Paszportów Polityki”).

Kicia kocia na pikniku

Może Cię zainteresować:

Kicia Kocia na dużym ekranie w Beceku od 19 sierpnia. Świetna propozycja na pierwszą wizytę dziecka w kinie

Autor: Katarzyna Pachelska

08/08/2023

Muzeum Górnośląskie, Bytom

Może Cię zainteresować:

Gmach Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu przy pl. Sobieskiego 2 w końcu został wpisany do rejestru zabytków

Autor: Katarzyna Pachelska

03/01/2023

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon