Koniec Fitness World w Szombierkach... Pora na coś nowego

Niedawno reaktywowana siłownia w hali po dawnym Tesco wkrótce zakończy działalność... pod nazwą Fitness World. Klub po zmianie właściciela zyska nowy szyld i dalej będzie dostępny dla mieszkańców Szombierek.

Fitness world

Trzeba przyznać, że bytomska placówka Fitness World przez długi czas miała pecha. Otwarto ją na początku października ubiegłego roku w budynku dawnego supermarketu Tesco przy ul. Karpackiej. Zaledwie dwa tygodnie później polski rząd podjął decyzję o zaostrzeniu obostrzeń i nakazano zamknąć dla zwykłych obywateli wszystkie siłownie w kraju. Niedługo później spółka, do której należy sieć placówek w kilku innych miastach, poinformowała o złożeniu wniosku o upadłość z powodu braku możliwości dalszego prowadzenia działalności.

W grudniu szczęście wreszcie dopisało, bo firma znalazła inwestora. Medicover Polska, właściciel popularnych kart sportowych OK System, przejął sieć Fitness World, co pozwoliło uratować kluby - także ten w Szombierkach. Po poluzowaniu obostrzeń na Karpackiej wznowiono zajęcia i wszystko wróciło do normy.

- Holistyczne podejście do zdrowia i aktywności fizycznej połączone z luźną, przyjazną atmosferą do ćwiczeń było wyróżnikiem Fitness World. W Well Fitness będziemy kontynuować tę filozofię. Chcemy, aby było to miejsce dla każdego - bez względu na poziom zaawansowania treningowego, wiek czy kondycję. Wykwalifikowany zespół sprawia, że osoby odwiedzające siłownie z całą pewnością będą czuć się pewnie i komfortowo, a dodatkowe wsparcie eksperckie Medicover ułatwi naszym klientom łączyć budowanie formy z dbaniem o zdrowie - mówi Maciej Kupis, dyrektor sieci Well Fitness.

Szczęście dopisało także na innym polu. Dzięki temu, że właściciele siłowni z Hali Na Skarpie postanowili przenieść działalność do powstającego Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych w budynkach dawnej KWK Rozbark Fitness World obecnie nie ma już żadnej konkurencji w swojej dzielnicy.

Nowy właściciel - nowy szyld

Przejęcie sieci przez Medicover Polska przyniesie pewne zmiany. Najbardziej widoczną z nich będzie zmiana szyldu - od 1 września Fitness World zastąpi marka Well Fitness. Nowy właściciel obiecuje, że jeszcze lepiej dopasuje ofertę swoich klubów do potrzeb klientów.

- Nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie. Dlatego Medicover angażuje się w promocję aktywności fizycznej. W ramach naszej współpracy, między innymi zostaną opracowane zajęcia rekomendowane przez Medicover, z których będzie mógł skorzystać każdy nasz klient - powiedział dyrektor Well Fitness.

Oprócz siłowni w Bytomiu Well Fitness prowadzi kluby w 20 lokalizacjach w południowo-zachodniej Polsce, w tym m.in. w Katowicach, Wrocławiu i Jeleniej Górze. Wszystkie są czynne przez całą dobę przez siedem dni w tygodniu i oferują zajęcia fitness w cenie karnetu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon