Koniec projektowania. Rusza przebudowa torów. Będzie też remont dworca

Warta grubo ponad miliard złotych inwestycja wchodzi w decydującą fazę. Kolejarze przeprowadzą gruntowną modernizację 80 km torów i sieci trakcyjnej pomiędzy Chorzowem Batorym a Nakłem Śląskim. Prace obejmą też halę peronową naszego dworca i inne bytomskie przystanki kolejowe. Pasażerowie natomiast muszą przygotować się na utrudnienia.

Linia 131

Pod koniec 2020 roku PKP Polskie Linie Kolejowe zawarły umowę z firmą PORR S.A. na zaprojektowanie i zmodernizowanie odcinka linii 131 przebiegającej m.in. przez Bytom. Przez ostatni rok trwały prace projektowe, by następnie uzyskać pozwolenia na budowę. Dziś właśnie ruszyła autobusowa komunikacja zastępcza na linii S8, aby wykonawca mógł przystąpić do długo wyczekiwanych prac budowlanych. Pasażerowie pociągów do Katowic i Tarnowskich Gór będą musieli z niej korzystać do 17 stycznia 2024 roku. Rozkład jazdy ZKA jest dostępny na Portalu Pasażera PLK. W Bytomiu przystanki dla autobusów zastępczych zostały zlokalizowane na dworcu autobusowym przy pl. Wolskiego oraz ul. Celnej i Miechowickiej na Karbiu.

Pociągami Kolei Śląskich linii S8 podróżuje blisko 50 tysięcy pasażerów. W dni robocze na trasę wyrusza dziennie 28 składów tej linii. W celu zmniejszenia niedogodności związanych z przebudową torów pasażerowie posiadający ważny bilet kolejowy KŚ mogą korzystać nie tylko z Zastępczej Komunikacji Autobusowej, ale też z regularnych linii autobusowych ZTM M3 oraz T40.

Byt peron bytom

Może Cię zainteresować:

140 km/h - tak szybko będą jeździć pociągi kursujące przez Bytom

Autor: Redakcja Bytomski

20/12/2020

Inwestycja wpłynie również na kursowanie pociągów na innych liniach. W przypadku Bytomia dotyczy to kolejowego połączenia z Gliwicami, którego rozkład jazdy uległ zmianom sięgającym nawet do kilkunastu minut. Wciąż jednak na trasę z Bytomia do Gliwic będzie wyjeżdżać 15 par pociągów w dni robocze i 11 par pociągów w dni świąteczne.

Bieżących informacji na temat funkcjonowania komunikacji zastępczej i lokalizacji przystanków udziela całodobowa infolinia Kolei Śląskich: 32 428 88 88. Przewoźnik zamieścił również potrzebne informacje na dworcach kolejowych oraz na stronie internetowej www.kolejeslaskie.pl.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon